Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Інформація, опублікована у статті «Що приховує Великоомелянська сільська рада на Рівненщині?», є неправдивою

Стаття під назвою «Що приховує Великоомелянська сільська рада на Рівненщині?» була опублікована на сайті газети «Вісті Рівненщини» 20.03.2021 року.

Сільський голова Карпюк Алла Володимирівна по кожному з висвітлених пунктів надала інформацію, яка спростовує опубліковану у відповідній статті інформацію:

«Стосовно тексту статті із заголовком «Під покровом регламенту».

Вважаю неприпустимими дії засобів масової інформацію, що використовують офіційні акти локальної нормотворчості, маніпулюючи та висвітлючи недостовірні дані. Регламент Великоомелянської сільської ради восьмого скликання (надалі - Регламент) розміщений на офіційному веб-сайті громади у рубриці «Архів документів» https://vomelyanagromada.gov.ua/docs/?type=3624&conv=3860&sess=21170&n umber=&from_date=&title-&filteF=y).    Текст   Регламенту    був    опрацьований депутатами   сільської  ради   та   затверджений   Рішенням   Великоомелянської сільської ради № 11 від 24.12.2020 року.

 

Щодо відкритості засідань ради, то норми Регламенту кореспондують та повністю відповідають вимогам Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Типовому Регламенту, рекомендованому для використання у роботі органам місцевого самоврядування. Регламент Великоомелянської сільської ради містить пункт 4.6 «На засіданнях ради можуть бути присутніми громадяни на визначених для них місцях і за попереднім записом, який веде секретар ради. Заявки на запис подаються до закінчення робочого дня, що передує пленарному засіданню. Кількість присутніх обмежується наявною кількістю сидячих місць у відповідному секторі сесійного залу.»

Порівнюючи факти, викладені у вашій статті, відповідна норма міститься в Регламенті Рівненської обласної ради восьмого скликання (пункт 5 статті 1.5 «На засіданнях обласної ради можуть бути присутніми громадяни, для яких визначаються відповідні місця в сесійній залі обласної ради, за попереднім записом, який проводиться у виконавчому апараті обласної ради до закінчення робочого дня, що передує засіданню.») та в Регламенті Рівненської районної ради (стаття 1.6 «На засіданнях районної ради, її органів, можуть бути присутніми громадяни - фізичні, юридичні особи, представники об'єднань громадян без статусу юридичної особи за попереднім записом у виконавчому апараті ради при пред'явленні документа, що посвідчує особу, шляхом подання заяви головуючому на засіданні»).

Вказана норма в Регламенті Великоомелянської сільської ради восьмого скликання є підтвердженням принципу гласності роботи сільської ради, адже для забезпечення правопорядку, попередній запис на сесію ради є необхідною мірою поведінки, а не як висвітлено в газеті - бажанням приховати та втаємничити свою діяльність. Крім того, звертаю увагу, що сесії Великоомелянської сільської ради транслюються в онлайн-режимі на сторінці громади у мережі Facebook. Вважаю, що висловлювання: «інші депутати не бояться своїх виборців» є ганебним та таким, який не може бути опублікованим у ЗМІ. Наголошую, обмеження у кількості людей, які бажають бути присутніми на сесії ради обґрунтовується тим, що сесійна зала Великоомелянської сільської ради є досить невеликих розмірів, та з метою своєчасної організації облаштування іншого місця для проведення пленарного засідання ради, з врахуванням кількості бажаючих бути присутніми на сесії ради є необхідність здійснювати попередній запис громадян. Дана норма жодним чином не обмежує права громадян а лише сприяє організації роботи сесії.

 

Що стосується акредитації журналістів та засобів масової інформації,

то така можливість суб'єкта владних повноважень передбачена статтею 26 Закону України «Про інформацію». Акредитація - це реєстрація представників засобів масової інформації, незалежних журналістів та працівників засобів масової інформації при Великоомелянській сільській раді. Право на акредитацію мають зареєстровані відповідно до чинного законодавства України ЗМІ, а також позаштатні, незалежні журналісти та працівники засобів масової інформації незалежно від форм власності і складу засновників. Акредитація не є дозвільною процедурою.

Метою акредитації є:

-   забезпечення відкритості і гласності діяльності Великоомелянської сільскої ради, її органів та депутатів;

-   сприяння журналістам, працівникам засобів масової інформації у виконанні ними своїх професійних обов'язків;

-   надання можливостей         для          всебічного,          об'єктивного         та збалансованого висвітлення журналістами,працівниками засобів масової інформ ації діяльності Великоомелянської сільської ради;

-   забезпечення місця в сесійній залі для представників акредитованих ЗМІ. Тобто,   акредитування   ЗМІ   має   на   меті   забезпечення   резервування

посадочних місць представникам акредитованих ЗМІ в залі засідання під час сесії на весь період восьмого скликання, їх перебування в подальшому на засіданнях постійних комісій, пленарних засіданнях ради, а не створення додаткових перешкод для висвітлення діяльності ради. Жодних обмежень стосовно гласності та публічності Регламентом Великоомелянської сільської ради не встановлено.

 

Щодо відмови у присутності депутатів обласної ради на сесії сільської ради.

Відповідно до Регламенту, про безпосередню присутність на сесії, громадяни повинні повідомити та здійснити попередній запис у секретаря ради до закінчення робочого дня, що передує пленарному засіданню. Дія Регламенту, а також обов'язковість дотримання його приписів, поширюється на всіх громадян, жителів громади та бажаючих бути присутніми на сесії чи засіданні постійної комісії, незалежно від їх статусу, наявності чи відсутності представницького мандата. Депутати Рівненської обласної ради, як свідомі громадяни України, зобов'язані неухильно дотримуватись норм чинного законодавства України, в тому числі і локальних нормативних актів, зокрема Регламенту. Стасюк Р.П., порушуючи норми Регламенту, був неодноразово присутній на сесії, особисто зафіксувавши свою присутність у журналі реєстрації на сесії Великоомелянської сільської ради, за декілька хвилин до початку засідання, про що вказано в Протоколі відповідної сесії.

Більще того, з моменту обрання мене сільським головою, жодного разу не було надано відмови у присутності на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійних комісій ні депутатам обласної ради ні жителям громади. Інше питання, що депутати обласного рівня, користуючись своїми представницькими повноваженнями, навмисно чинять перешкоди для роботи депутатських комісій, засідань сесії ради. Регулярно, невмотивовано ініціюють питання щодо перенесення пленарних засідань. Своїми діями, як депутати обласної ради, порушують вимоги статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» щодо дотримання правил депутатської етики.

 

Щодо помічників депутатів.

Дійсно, чинним законодавством передбачена можливість депутатів місцевих рад мати помічників. Питання щодо доцільності прийняття Положення про помічників депутатів Великоомелянської сільської ради неодноразово розглядалось на сесіях ради. Висловлювання в опублікованій статті «з подачі сільського голови вперто відмовляються прийняти положення про помічників» є неправдивим та безпідставним. За поданий проект рішення я голосувала «за», що зазначено в поіменному голосуванні та Протоколі засідання сесії. За результатами обговорення на постійних комісіях та на сесії, більшість депутатів проект рішення не підтримали, обґрунтовуючи недоцільністю сільським депутатам мати помічників.

 

Щодо «формальних відписок на звернення та заяви».

На адресу сільської ради регулярно надходять заяви, звернення та запити. Як орган місцевого самоврядування, ми всіляко сприяємо дотриманню чинного законодавства щодо доступу до публічної інформації. Проте, невиправданим витрачанням часу, зусиль та матеріалів є надання інформації на звернення окремих громадян. Запитувана ними інформація, у більшості випадків є публічною, отримання якої може відбуватись самостійно в онлайн-режимі. Депутатські запити є однотипними та повторними. Більше того, інформація, якою цікавляться окремі фомадяни, міститься на паперових та електронних носіях, консолідація якої потребує матеріальних витрат. Звертаю увагу на те, що висвітлене у вашій статті повідомлення, яке нібито отримане від Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, є сумнівним, оскільки посилання на вихідний номер та автора відсутні. За період мого головування, про вчинення адміністративного правопорушення у сфері захисту права на інформацію, жодних протоколів до Великоомелянської сільської ради не надходило.                                                                         

 

«Передвиборчі хитрощі».

Інформацію, викладену у відповідній частині статті, я сприйняла як особисту образу честі, гідності та чергове журналістське маніпулювання спотвореними фактами. Висловлювання щодо наміру моїх дій є оціночними судженнями, що відповідно до законодавства не можуть поширюватись у засобах масової інформації. Дійсно, як сільський голова, в межах наданих повноважень, для сприяння розвитку освіти, заохочення талановитих та обдарованих дітей я преміювала учнівську молодь. До сільської ради з відповідним клопотанням звернулись керівники шкіл. Преміювання учнів, які вибороли призові місця в олімпіадах та конкурсах відбувається на території Великоомелянської сільської ради з 2018 року. Оскільки Грушвицька сільська рада та Великоомелянська сільська рада впродовж 2020 року діяли на окремих бюджетах, фінансування не вистачало. Відповідно кошти на преміювання дітей виділятись з бюджету не могли. Не вважаю, що вкладення сил, енергії, бажання та матеріальних цінностей в освіту дітей може розцінюватись як передвиборчі хитрощі.

Згаданою мною ситуацією, зважаючи на період преміювання, цікавилась Громадська організація «ОПОРА», яка як відомо здійснює громадський нагляд та контроль за дотриманням органами публічної служби вимог законодавства України, в тому числі норм виборчого права, (https://opora.rv.ua/na-rivnenshhyni-golova-gromady-rozdavala-groshovi-podamnky-dlya-pryzeriv-olimpiad-u-period-vyborchogo-protsesu/). В опублікованій на офіційному веб-сайті Громадської Організації статті, було викладено чіткий та конструктивний висновок «Зважаючи на те, що голову громади було зареєстровано кандидаткою вже після вручення нею призів, ОПОРА не вбачає порушення законодавства в її діях...»

Автором вашої статті прямо вказано на підкуп виборців з мого боку. Очевидно, що для редакції Вашої газети не відомі основні положення Конституції України, і відповідно, принцип презумції невинуваності. Подія, яка зазначена в статті, автором розцінена як підкуп. Однак таку кваліфікацію діяння щодо ймовірного порушення виборчого законодавства мають право робити лише правоохоронні органи. Назвавши мої дії такими що «можуть мати ознаки непрямого підкупу виборців», Ви порушили основоположні права та свободи людини і громадянина.

Щодо заробітної плати голови територіальної громади.

В Україні заробітні плати сільським головам встановлюються Кабінетом Міністрів України. Відповідно до Постанови КМУ №206 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», встановлюються посадові оклади сільським головам. Окремо, законодавством гарантується надбавка за ранг та вислугу років. Рішенням сільської ради, яке приймається депутатами встановлюється розмір премії сільському голові. Відповідно, на отриману мною суму заробітної плати, я жодним чином впливати не можу. Крім цього, зазначена в статті сума не відповідає дійсності. Підтвердженням дійсного розміру отриманої мною заробітної плати є довідка із Державної податкової служби, а нарахованої   суми   доходу   -   Декларація   про   доходи.   В   загальному   моя середньомісячна заробітна плата складає 32 тисячі гривень, а не як висвітлено в газеті - 53 тисячі. Погоджуюсь з Вами, сума вражає, так як і вражає нахабство людей перекручувати інформацію і висвітлювати її у бажаному ракурсі, маніпулюючи офіційними даними.

Інформація щодо земельної ділянки чи житлового будинку, як на мене, не є резонансною та такою на якій варто акцентувати увагу читачів газети. Знову ж таки, навмисно спотвореною є інформація щодо отримання мною земельної ділянки за час роботи заступником сільського голови. Земельна ділянка була отримана мною у 2010 році, задовго до того як мене було призначено заступником сільського голови, а у 2013 році лише було посвідчено моє право власності. Земельна ділянка в місті Рівному перебуває у спільній сумісній власності мене та моєї матері. Житловий будинок, що розташований на вказаній земельній ділянці, як і сама земельна ділянка отримані мною як спадщина від діда та баби.

У статті висвітлено Повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про факт неподання декларації. Звертаю Вашу увагу, що такого характеру повідомлення направляються особисто громадянину і складають приватну переписку посадової особи з уповноваженим органом. Виникає питання, яким чином редакція газети отримала документ та на якій підставі висвітлила його для широкого кола осіб. Разом з тим, хочу зазначити, що щорічна декларація за 2019 рік подана мною на сайт НАЗК 15 січня 2020 року. При заповненні та поданні щорічної електронної декларації за звітний період з 01.01.2019 по 31.12.2019 року, було помилково зазначено невірний тип декларації, а саме: замість типу «ЩОРІЧНА» вказано «ПЕРЕД ЗВІЛЬНЕНН^ЯМ». Відповідно до Роз'яснень НАЗК, технічна помилка не є порушенням законодавства у сфері протидії корупції.

Стосовно розширення штату, то в першу чергу рекомендую ознайомитись з чинним законодавством України. В контексті реформи децентралізації, більшість органів виконавчої влади передає свої повноваження місцевим органам самоврядування. Відповідно до Конституції України, всі територіальні громади поставлені в однакові умови, відповідно, одноосібно сільський голова охопити всю сферу діяльності не може. Більше того, законодавством встановлено вимоги щодо створення структурних підрозділів та введення до штату відповідних фахівців. Крім того, оскільки Грушвицька сільська рада в процесі об'єднання територіальних громад ліквідовується, то всі працівники сільської ради, з метою забезпечення їх соціальних та трудових прав були переведені до штату апарату Великоомелянської сільської ради.  .

Щодо боротьби з негодою.

За період рясних снігопадів мною особисто, в порядку проведених переговорів   було   досягнуто   домовленостей   з   фермерами,   які   володіють відповідною снігоочисною технікою, залучено спецтехніку ДСНС, мобілізовано власні сили та техніку сільської ради. Вважаю, що маніпулювання з приводу боротьби з негодою суперечать здоровому глузду, адже саме Великоомелянська сільська рада була відзначена на нараді з губернатором, як така, що впоралась з наслідками негоди на високому рівні.

 То що ж приховала сільська рада?»

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: