Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Громада на честь Різдва Пресвятої Богородиці с. Устя вперше помолилась українською мовою у рідному храмі

Для православної громади на честь Різдва Пресвятої Богородиці с. Устя Корецького благочиння 26 березня 2022 року став історичним днем. Саме цього дня парафіяни вперше помолилась українською мовою у рідному храмі.

Як повідомив благочиний Корецького благочиння протоієрей Іван Мациканич: «На запрошення парафіян священослужителі Православної Церкви України звершили Божественну літургію у Різвобогородичному храмі с. Устя. Місцевий священник, який перебуває в єдності з московським патріархатом, відмовився брати участь у спільній молитві. Тому священиками ПЦУ було відслужено Божественну літургію, під час якої вперше за 30 років у селі прозвучала молитва українською мовою».

Нагадаємо, що дана громада оголосила про перехід до Православної Церкви України ще у 2019 році. Тоді провели загальні збори та більшістю голосів проголосували за перехід до ПЦУ. Також було зареєстровано статут та внесено відповідні зміни до ЄДР. Однак парафіяни до останього сподівалась, що священик дослухається до думки громади, та підтримає паству в її намірі приєднатись до Православної Церкви України. Однак той відмовився. Тому громада змушена була запросити священослужителів Правосланої Церкви України, які і звершили Богослужіння.

Пресслужба Рівненської єпархії


 

#громада  #ПЦУ 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: