Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Городок: красивий і заможний

ГРОМАДА НЕПОДАЛІК РІВНОГО МАЄ ПЕРСПЕКТИВУ
СТАТИ КРАЩОЮ В ОБЛАСТІ

На початку грудня виповниться рік, відколи була створена Городоцька громада, що входить тепер до складу великого Рівненського району і станом на сьогодні є однією із найзаможніших і найуспішніших громад області. А за кілька років має шанс стати кращою з кращих. Звідки така впевненість? Так, це не просто  припущення, а цілком очевидний прогноз. Він говорить і про те, що з часом до Городоцької громади виявлять бажання приєднатися ще кілька громад, бо ж об’єднуватися треба довкола сильного.

Пройтися чи проїхатися по селах Городоцької громади, куди увійшли  Карпилівка, Понебель, Караєвичі, Метків, Михайлівка, Рубче, Бронники, Білівські Хутори, Рогачів, Обарів, Ставки, – це велика радість. Дуже хочеться, щоб у всіх громадах не лише області, але й усієї України були такі рівні і гладенькі дороги, гарні зупинки, доглянуті освітні та соціальні об’єкти. Громада заможна і може собі дозволити багато чого такого, про що іншим нині лишається хіба що мріяти. Скажімо, по всьому селу встановлено 37 відеокамер, які виведені на монітор в кабінеті сільського голови. Це допомагає, як то кажуть, тримати руку на пульсі в режимі онлайн, щохвилини бути в курсі того, що відбувається в громаді.  На в’їзді і виїзді із Городка  встановлюють камери з автовизначником номерних знаків. Розробляється документація на встановлення камер у Ставках і Обарові.


– Основний акцент у перший рік роботи ми зробили на тих населених пунктах, які до нас приєдналися, бо в самому Городку ситуація загалом виглядала добре. Тут відремонтовано усі дороги, окрім головної через центр, яка є не нашою, але Служба автомобільних доріг дослухалася до нашого наполегливого прохання, тож є надія, що до кінця року ми закриємо і це питання. За рік ми полагодили дороги у всіх селах. Нині завершується будівництво автошляху Ставки-Обарів протяжністю 2 км.  Тобто ми поставили завдання підняти рівень соціальної сфери у приєднаних селах. Зокрема, утеплили спортзал і зробили ремонт у Карпилівському ліцеї. На це з бюджету пішло 1300 тис. грн., – розповідає голова громади Сергій Поліщук.


За його словами, уже оголошено тендер на будівництво в Городку дитсадка на 120 місць і, ймовірно, що воно розпочнеться ще в нинішньому році. Об’єкт включено в програму Президента  «Велике будівництво», і до нього вже нині прикута пильна увага як із боку влади, так і з боку громадськості. А поруч біля дитсадка буде збудовано ще й сучасний Центр безпеки. До Нового року обіцяють відновити і рух тролейбуса, який сполучає Городок із Рівним і був призупинений у зв’язку з ремонтом ділянки автотраси в напрямку Луцька.
ПМСД «Медичний простір» Городоцької сільської ради, який знаходиться на вул. 1 Травня у Рівному, Городоцька громада теж забрала під свою опіку, бо має в ньому потребу, а від фінансування центру всі відмовилися. За сприяння нардепа Олександра Салійчука придбали нове авто швидкої допомоги. Громада нині частково фінансує і  Рівненську ЦРЛ ім. Михайла Вервеги,  виділяє субвенцію для Центру  з надання паліативної допомоги  при Дядьковицькій лікарні. А ще – фінансує спортивну та музичну школи.  Також розроблена документація для аукціону двох земельних ділянок для будівництва АЗС.
– Є плани суттєво поповнити бюджет громади за рахунок бізнесу. З цією метою вносимо корективи в нормативи оцінки землі і переглядаємо ставки оподаткування, – каже очільник громади.
За його словами, на капремонти соціальних об’єктів йде левова частка бюджету розвитку, але їх треба робити, бо все в громаді має бути на високому рівні. До речі,  за останній рік, відколи було створено Городоцьку громаду, цікаво розвивалася ситуація на масиві Панському. Сюди з міста, побудувавшись, переселилося чимало багатодітних сімей, і в місцевій гімназії стало аж 220 учнів, тому вчитися доводиться у дві зміни, а на перспективу, очевидно, треба буде думати над добудовою навчального закладу.


Нині, за оцінкою керівництва громади, на її території проживає понад 13 тисяч людей, хоча офіційна цифра складає 10 600. Тож доведеться чекати нового перепису, аби мати достовірні дані.
Цьогорічний бюджет Городоцької громади склав 107 мільйонів гривень. Погодьтеся, це дуже пристойна цифра,  і в наступному році вона  ще зросте. Адже з нового фінансового року податки в бюджет громади почне платити ПрАТ «Рівнеазот», яке перейшло з Рівного саме в Городоцьку громаду. Поки що працює в тестовому режимі, але вже сплачує податки і в подальшому нарощуватиме виробництво, набиратиме нових працівників  новозбудоване підприємство Кроноспан, є ще ціла низка підприємств на території громади, які теж справно платять податки.


– Початок грудня минулого року, коли було створено громаду і мене обрали головою, був дуже складний. Зі всіх служб на наші комунальні заклади приходили попередження про відключення від газу, світла, води. Це був настільки складний етап,  що мені інколи хотілося все кинути і піти. Але, дякувати Богу, нашим депутатам, працівникам апарату громади, нам вдалося  всі проблеми вирішити, укласти нові договори, в пожежному порядку вирішили найнагальніші проблеми і поступово перейшли до планової роботи з поліпшення якості життя громади, – розповідає Городоцький сільський голова Сергій Поліщук.


Уже нині бюджет громади майже удвічі перевищує показники її спроможності. Тож залишки коштів забираються у держбюджет. Але керівництво громади впевнене, що коштів у громади для власних потреб вистачить.
До речі, цікава деталь: окрасою Городка є Миколаївський жіночий монастир, який діє під юрисдикцією Московського патріархату і розташований на острові поблизу  центру села. Мало кому відомий той факт, що на  території монастиря діє ще й Миколаївський парафіяльний храм, який входить до складу ПЦУ. Як бачимо, здавалося, два непримиренні опоненти мирно спів­існують на одній території. Це, здається, теж особливість, яка притаманна лише Городку.

• Василь Бурченя

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: