Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Голова облради відвідав низку закладів на Сарненщині

Робочі поїздки голови обласної ради тривають: сьогодні Сергій Кондрачук побував у Сарненському районі. Передусім очільник облради разом з головою Сарненської районної ради Ярославом Яковчуком та депутатом обласної ради, головою постійної комісії обласної ради з питань будівництва та розвитку інфраструктури Василем Яніцьким відвідали Сарненську територіальну громаду.

Спочатку побували у КНП «Сарненська центральна районна лікарня», де ознайомилися з нещодавно відремонтованим приймальним відділенням. У ході спілкування головний лікар закладу Василь Іванюк порушив проблемні для громади питання. Одне з найнагальніших – потреба в коштах на під’єднання до кисню 90 ліжок для хворих на COVID-19. Як відомо, Сарненська лікарня залишається опорним закладом у боротьбі з коронавірусом. Для лікування хворих передбачено загалом 120 ліжко-місць, з яких 90 – основні та 30 – резервні. Однак для забезпечення централізованого киснепостачання до ліжок загалом потрібно близько 2,8 млн грн. Частину коштів – 1,8 млн грн – передбачено в місцевому бюджеті. Тож наразі на завершення проєкту не вистачає 1 млн грн.

- На забезпечення централізованим киснепостачанням  Сарненської та інших лікарень Рівненщини можна було б спрямувати кошти державної субвенції, яка надійшла до області торік у жовтні. Нагадаю, тоді Рівненщина отримала 22 мільйони гривень,  з яких частину коштів використали на поточні видатки, як то придбання кисневих концентраторів. Натомість 15 мільйонів гривень повернули до державного бюджету.  Вважав і вважаю, що  управління охорони здоров’я Рівненської ОДА (на той час) та всі причетні проявили злочинну бездіяльність, допустивши таке і втративши кошти, які могли б рятувати життя жителів Рівненщини, - каже Сергій Кондрачук.

Згодом Сергій Кондрачук разом з Ярославом Яковчуком та Василем Яніцьким відвідали амбулаторії  загальної практики сімейної медицини у селах Ремчиці та Костянтинівка.

- Це дві амбулаторії, побудовані у межах програми  розвитку сільської медицини, ініційованої п’ятим президентом України Петром Порошенком. Поспілкувалися з медиками, переконалися, що працюють вони у хороших умовах. Оскільки ж на День медичного працівника Василь Яніцький пообіцяв очільнику ПМСД Сарненської громади подарувати мікрохвильові печі у кожну з 16 амбулаторій, то нині завезли такі подарунки у ці два заклади, - розповів Сергій Кондрачук.

Завершилося перебування на Сарненщині візитом до КЗ «Чудельська спеціальна школа № 1 І-ІІ ст» Рівненської обласної ради, де директор закладу Надія Мельник розповіла про школу і також порушила низку проблемних питань. Серед таких  – облаштування в внутрішніх санвузлів в одному з корпусів закладу та ін.  

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: