Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Героїні тилу з Рокитного

Перемога кується не лише в окопах на передовій, але й у тилу. Важливо, щоб кожен громадянин України усвідомлював, що він теж не може бути осторонь цієї надважкої  справи. Так, як це зробила група ініціативних жінок (на фото) із с. Рокитне, що на Рокитнівщині. Ще наприкінці минулого року ми розповідали, що ці справжні героїні тилу  з перших днів війни печуть хліб для наших захисників на передовій, для постраждалих  громадян у звільнених від орків населених пунктах нашої країни.  Тож перебуваючи на Рокитнівщині, автор цих рядків разом із колегами Дмитром Тарасюком, Світланою Ляшко та Наталією Лозян не могли не завітати до благодійної пекарні «Хліб від Єви», щоб подякувати цим жінкам за їх трудовий героїзм, за недоспані ночі і ще раз розповісти про них нашим читачам.

- Був період, що в цих печах випікали лаваш грузини, коли в них була війна, а тепер вони пригодилися й нам.  За один раз благодійна пекарня «Хліб від Єви» випікає майже 700 хлібин, а ще смачнючі булочки з різноманітними начинками у такій же кількості, - розповіли нам жіночки.

За їхніми словами, якщо замовлень буває багато, то жінкам доводиться працювати і вночі, щоб за добу кілька разів спекти хліб.

- Не один раз йшли на 3 ночі і працювали до 9-ої  ранку наступного дня. Безумовно, що все це в ім’я Перемоги - заради неї не рахуєшся  ні з власним здоров’ям, ні з часом, - каже старійшина жіночого колективу Єва Хомич.

76-річна Єва має хлібопекарський досвід, свого часу працювала на хлібозаводі. Навряд чи думала, що доведеться в такому віці повернутися до професії. Але якщо треба – то треба! Поряд з пані Євою уже другий рік у благодійній пекарні трудяться Людмила Тіт, Тетяна Ушко, Антоніна Ковальчук, Тамара Яцук, Валентина Лопуга. Їм ніхто не платить зарплати, свою роботу виконують на благодійній основі, бо розуміють: якщо не вони, тоді хто?

Неоціненну допомогу у створенні і функціонуванні благодійної пекарні надав місцевий підприємець Анатолій Кінчур разом із дружиною Аллою, а також інші підприємці, представники церков,  звичайні громадяни, волонтери. Саме волонтери подають жіночкам замовлення, забирають готовий хліб і везуть його туди, де його потребують. Тож пекарня працює, а Україна – перемагає!

• Василь БУРЧЕНЯ

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: