Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Дубенщина потерпає від гусені американського метелика

Мирогощанський аграрний коледж радить як позбутися нашестя гусені. В останні роки на території Мирогощанської громади та Дубенщини загалом спостерігається поширення Американського білого метелика (АБМ) – це карантинний, багатоїдний шкідник, який пошкоджує понад 250 видів деревних та чагарникових рослин. Про це йдеться на сторінці Мирогощанського аграрного коледжу у фейсбуці.

Найбільш сприятливими є шовковиця, яблуня, айва, груша, бузина, вишні, сливи, виноград, волоський горіх, клен американський. Характерною ознакою виявлення шкідника є поява павутинних гнізд із гусеницями на деревах. Гусениці обїдають листя на деревах повністю, що призводить до ослаблення та можливої загибелі насаджень.

При виявленні американського білого метелика необхідно провести заходи боротьби:

  • зрізування та спалювання гнізд з шкідником;
  • обробка інсектицидами на основі лямбда-цигалотрину («Карате», «Енжіо», «Ампліго» та ін.).

Однак боротися можна й іншими інсектицидами такими як наприклад «Актара».

У зелених зонах загального користування та на території дитячих садків, шкіл, лікарень застосування хімічних препаратів заборонено, тому рекомендується застосування біопрепаратів.

Шкідливість АБМ можна прирівняти до шкідливості колорадського жука на картоплі, котрий також був карантинним об’єктом і завезений з-за океану.

#екологія  #АБМ  #шкідники 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: