Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Дітям без щеплень довідок у школу не видадуть

Школярі мають бути повністю вакциновані обов'язковими щепленнями, або їх не допустять до очного навчання. Про це 2 грудня заявив головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов. Він зазначив, що готує документ, яким зобов'яже педіатрів не давати допуску до навчання дітям без обов'язкових щеплень. Тому просить батьків починати вакцинувати дітей вже, аби влітку не створювати черг у кабінети вакцинації.

За інформацією видання Суспільне мовлення України.

Через пропущені обов'язкові щеплення школярам Рівненщини не видаватимуть медичні довідки для відвідування навчального закладу. Про це повідомив Роман Сафонов і при цьому додав, що йдеться про усі щеплення з переліку національного календаря, який діє в Україні з 2018 року.

"Сьогодні-завтра я підпишу документ з достатньо чіткою вказівкою лікувально-профілактичним закладам до початку наступного року не видавати жодної довідки школярам про можливість відвідування шкіл, якщо не зроблені відповідно до календаря всі необхідні вакцинації. Тому закликаю батьків, в чиїх дітей пропущено багато щеплень, щоб зараз це робили, а не чекали літа, коли велике навантаження", – заявив Роман Сафонов.

Таку заяву головний санітарний лікар зробив, коментуючи ситуацію з вакцинацією дітей до п'яти років від поліомієліту у Великоомелянській громаді. За його даними, нині там щепили дві третини від усіх дітей віком до п'яти років.

"Це значно менше, ніж регламентовані 95%, які убезпечують від подальшого поширення інфекції. Що стосується навчальних закладів, то отриману вказівку керівники виконали і діти відсторонені", – зазначив Роман Сафонов.

При цьому він додав, що таку вказівку отримали керівники навчальних закладів в усій області. Але тільки частина з них, зі слів Романа Сафонова, зреагували і відсторонили невакцинованих школярів від очного навчання.

"По тих закладах і випадках, коли не виконали законодавчих вимог, зараз спеціалісти узагальнюють цю всю інформацію і відправляють у відповідні органи для того, щоб за іншою процедурою було відповідне подання на відсторонення таких дітей", – пояснив Сафонов.

При цьому додав, що відсторонення від очного навчального процесу школярів стосується усіх обов'язкових щеплень, а не лише від поліомієліту, спалах якого зафіксували на Рівненщині у вересні 2021 року.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: