Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Дитяча стоматполіклініка у Рівному може переїхати

Депутати Рівнеради 23 грудня розглядатимуть рішення про реорганізацію міської дитячої стоматологічної поліклініки, що на вулиці Марка Вовчка. Її можуть приєднати до дорослої й це означатиме переїзд до приміщення на вулиці Крушельницької. У мерії пояснили Суспільному, чому хочуть втілити такі зміни.

За інформацією видання Суспільне мовлення України.

Історія пацієнтки

Віолі Мельничук – сім років, у Рівненській міській стоматологічній поліклініці кілька місяців тому їй поставили пластину.

"Вона зовсім не боїться, тим більше тут лікарі, які мають підхід до дітей", – розповіла мама Віоли Ірина Мельничук.

І додала: доньці тут подобається і в інший заклад вони ходити не хочуть. Причиною такого вибору назвала негативне ставлення до пацієнтів та можливість інфікуватися коронавірусом у черзі до стоматолога.

Чому влада ініціює зміни

За кілька місяців дитяча стоматологія може переїхати в інше приміщення. Як пояснив заступник міського голови Юрій Поліщук, однією з причин цього є те, що тут не надають послугу седації. Стоматологія знаходиться у приміщенні житлового будинку зі спільною вентиляцією.

"Прийде рано чи пізно наша омбудсмен і звинуватить нас в тому, що ми катуємо дітей. Адже є багато дітей, як от діти з аутизмом, сонячні діти і т.д., яким лікування зубів – дуже болісний процес без седації. Це виглядає – дитині рвуть зубчик: покличте ще тата, бо я сама не можу втримати. Ось так це виглядає зараз, це неприпустимо, так не може бути. Введіть дитину в медикаментозний сон і працюйте з нею", – розповів Юрій Поліщук.

Позиція обох стоматполіклінік

У дитячій стоматполіклініці справді немає можливості робити седацію, – підтвердив Суспільному виконувач обов'язків директора закладу Ігор Боднар.

"Дуже малий відсоток дітей потребує седації. У нашій практиці, навіть з моєї особистої практики, майже до кожної дитини можна знайти підхід. У нас лікарі професіонали, вони з дітками співпрацюють, сідають, поговорять, не в перше відвідування, так в друге, але вони знайдуть підхід до цієї дитини. Якщо створиться седаційний центр на базі якоїсь лікарні – ми готові давати наших найкращих лікарів туди на заплановану седацію у визначений день, годину, ми готові співпрацювати", – сказав Ігор Боднар.

Два поверхи будівлі на вулиці Марка Вовчка дитяча поліклініка займає 25 років. Щороку тут лікують понад 30 тисяч дітей.

"За останні роки ми своїми силами, власними коштами, коштами батьків від благодійного фонду зробили капітальний ремонт всіх кабінетів, підлогу замінили, замінили повністю всі вікна – це понад 60 вікон – на металопластикові. Облаштували вхід для маломобільних груп населення, створили зовнішній пандус і встановили дороговартісний підйомник", – повідомив очільник стоматології.

Якщо депутати приймуть рішення про реорганізацію, дитяча поліклініка переїде у приміщення дорослої стоматології на вулиці Соломії Крушельницької. Її директор Михайло Басюк коментувати ситуацію на камеру відмовився та послався на зайнятість. Телефоном він розповів, що для дитячих стоматологів готові виділити другий поверх, який потребує ремонту.

Якщо зміни приймуть...

За словами Юрія Поліщука, приміщення на Марка Вовчка перебуває у власності міста.

"Я б точно не віддавав на продаж, на відкуп. Це цінна територія, справді гарно доглянута, зроблений хороший ремонт. Там може бути медичний заклад, далі працювати, але там не місце для стоматології. Там неможливо робити седацію, це основна причина", – зазначив Юрій Поліщук.

Рішення про реорганізацію поліклініки депутати Рівнеради прийматимуть на сесії вже 23 грудня.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: