Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

День Повітряних Сил Збройних Сил України

У першу неділю серпня в Україні відзначають день Повітряних Сил Збройних Сил України.

Свято відзначається згідно з Указом Президента України від 27 червня 2007 року у першу неділю серпня.

Історія світової авіації тісно пов’язана з українською землею. Тут творили конструктор одного з перших літаків, що піднявся у повітря, Олександр Можайський, засновник теорії ракетобудування Микола Кибальчич, творець бойових ракет Олександр Засядько. Українцями були літакобудівники Ігор Сікорський та Дмитро Григорович. Безстрашні українські льотчики-аси Костянтин Арцеулов і Володимир Дибовський першими навчилися виводити літаки з вільного падіння штопором. Пілот Євграф Крутень заклав підвалини тактики винищувальної авіації, на які спираються і сьогоднішні прийоми повітряного бою.

Зараз Повітряні Сили Збройних Сил України включають до свого складу не тільки повітряні, а й протиповітряні компоненти, серед яких знаходяться зенітно-ракетні комплекси та радіотехнічні війська, а також ряд спеціальних військ.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний подякував Повітряним силам ЗСУ за відданість справі.

«Повітряні сили надійно боронять українське небо і дають гідну відсіч у ньому російському агресору. Дякую за вашу професійність та відданість справі захисту України! Вічна слава і пам'ять всім, хто назавжди пішов у небо... Разом до Перемоги», - заявив головнокомандувач ЗСУ.

#шана  #День  #ЗСУ 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: