Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Чому собаки гавкають лише на деяких людей

Собаки іноді проявляють агресію, можуть гарчати та гавкати на деяких людей, при цьому до інших ставитися нейтрально або навіть дружньо.

SantePlus пише чому так відбувається. Багато хто впевнений в тому, що собаки просто добре відчувають характери людей, та можуть одразу визначити, заслуговує вона на довіру чи ні. Проте у цього є і більш прагматичні причини

Собаки – високосоціальні тварини, які вже давно навчились жити у суспільстві людей. Та все ж не варто забувати, що це тварина, яка оцінює певні дії лише з власної точки зору та має інстинкти.

Найчастішою причиною, чому собака може погано реагувати на незнайомців, є відчуття нового. Якщо собака не соціалізована, то будь-який контакт з незнайомцями, які мають нові запахи можуть виглядати по іншому та інакше себе поводити, може здаватися собаці загрозливим.

Невідомість може викликати тривогу та невпевненість у тварини, навіть якщо вона вже мала досвід нових знайомств.

Слід також пам'ятати, що люди відрізняються один від одного розміром, фізичними характеристиками та поведінкою. Деякі люди виглядають більш загрозливо в очах собаки, що може спровокувати відповідну захисну реакцію.

Також тварину можуть збентежити елементи одягу, що прикривають обличчя, аксесуари, нові запахи (парфуми, шампуні, косметика, їжа). Собака може боятись гучних незнайомих голосів, високих людей.

Окремо треба виділити те, що собаку може спровокувати прямий зоровий контакт та певні рухи тіла, особливо ті, що направлені в бік собаки. Це може змусити тварину нервувати.

Собаки також можуть сприймати певні деталі та створювати асоціації з негативними спогадами. Тому деякі люди можуть нагадувати тварині неприємні або травматичні моменти з життя, що викликатиме у неї стрес.

Також собаки люблять захищати свою територію і своїх господарів, особливо деякі породи. Тому вони можуть поводитися агресивно до будь-кого, хто на їх думку може становити загрозу зграї. Невдалий різкий рух або жест може спровокувати собаку. Крім того, собака може ревнувати до господаря, а їхня реакція залежить вже від характеру та виховання улюбленця.

#собака  #думка 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: