Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Чому повітря у Рівному стало бруднішим

У Рівному, в порівнянні з 2020 роком, повітря стало більш забрудненим. Про це свідчать результати спостережень комплексної лабораторії обласного центру з гідрометеорології за перші шість місяців. В спекотні дні показники стали ще гіршими, – пояснила представниця лабораторії Олена Козаченко.

Один із трьох постів спостереження за рівнем забруднення повітря у Рівному розташований на вулиці Небесної сотні неподалік автостанції.

Досліджували стан повітря у Рівному Суспільне.

Проби відбирають чотири рази на день. О сьомій ранку та вечора беруть зразки в ручному режимі. О першій годині ночі та дня спрацьовує автоматика. Також фіксують атмосферний тиск та температуру.

"Повітря в нас затягується по трубкам, затягується через абсорбційні трубочки. Кожна абсорбційна трубочка – це окремий забруднючий елемент", – пояснює принцип відбору Олена Козаченко.

У лабораторії зразки аналізують на вміст 11-ти забрудників. Деякі можна визначити за 20 хвилин, а от для хімічної реакції на аміак треба чекати дві години.

Головне, каже лаборантка лабораторії гідрометцентру Ірина Глущук – не переплутати візуально схожі між собою абсорбційні трубки.

"Наразі я проводила аналізи на визначення діоксиду азоту і оксиду азоту. Буду зараз робити заміряння оптичної густини. Також ми проводимо заміри по визначенню фенолу", – каже Ірина Глущук.

За рік проводять майже 25 тисяч спостережень – пояснює Олена Козаченко. Підвищені показники діоксиду азоту, формальдегіду та діоксиду сірки свідчать – основним забрудником у Рівному є транспорт.

У спекотні дні фіксують погіршення ситуації. Вітер не розсіює викиди і вони зависають на висоті людського зросту, додає пані Олена. Та й показники за останні пів року погіршали.

92 рази фіксували перевищення норм вмісту фенолу та 43 – фтористого водню.

"Забруднення у 20-му році, за півріччя, є значно нижчим. Якщо тоді індекс забруднення був 5, то зараз 6,3. А пояснення дуже просте – торік у нас був карантин, підприємства не працювали, було обмеження транспорту і це все вплинуло", – додає Олена Козаченко.

Загалом якісь повітря перевіряють в 39-ти українських містах. Рівне торік було 18-м. Найчистішим став Ізмаїл, а найбруднішим – Маріуполь.

#екологія  #повітря 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: