Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Член ЦВК прокоментував виборчі гендерні скандали на Рівненщині – списки з порушенням реєструвати не можна

Член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий в ефірі телеканалу «Україна 24» прокоментував виборчі скандали, які виникли при реєстрації списків партії на місцевих виборах у Рівному.

За його словами, мабуть, у кожній області знайдуться випадки, де питання застосування гендерної квоти, точніше недотримання її окремими політичними організаціями місцевих партій, призводить до того, що територіальні виборчі комісії відмовляють в реєстрації.

«Є пряма, чітко сформульована стаття №230 Виборчого кодексу, яка передбачає саме відмову в реєстрації кандидатів. Мало того, ТВК відмовляє в реєстрації усіх кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій політичних партій, якщо вони порушать встановлену Виборчим кодексом процедуру і порядок висування кандидатів.А щодо самого порядку - чітко визначено, що місцева організація партії під час формування єдиного і територіального виборчого списку, якщо ми говоримо про партії, де територіальні громади — понад 10 тисяч, повинна забезпечити присутність у кожній п’ятірці - місця з першого по п’яте, з шостого по десяте і так далі — кожного виборчого списку чоловіків і жінок не менше як два кандидати кожної статі.А отже недотримання цього принципу є прямою підставою для територіальних виборчих  комісій для того, щоб вони відмовляли в реєстрації кандидатів. Це пряма вимога Виборчого кодексу», — заявив Сергій Постівий.

Як відомо, через порушення гендерних квот на Рівненщині проблеми з реєстрацією виникли у багатьох політичних партій. Так, члени ТВК відмовилися реєструвати список партії «Слуга Народу» на виборах до Здолбунівської міської ради. Скандалом обернулася і реєстрація виборчого списку партії «Рівне Разом» у Рівному.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: