Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Чи побудують у Рівному нові очисні споруди?

Рівненська обласна рада погодила "Рівнеоблводоканалу" кредит на нові очисні споруди для Рівного. Раніше повідомлялось, що це передбачає участь підприємства у програмі Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). На що піде 26,6 млн євро кредиту, у якому стані наявні очисні та чиїм коштом повертатимуть позику.

Джерело Рівне.Суспільне.

Що це за кредит

Гроші для будівництва нових очисних споруд "Рівнеоблводоканал" планує взяти в кредит у Європейського інвестиційного банку в рамках "Програми розвитку муніципальної інфраструктури України". Рішення про участь комунального підприємства у цьому проєкті депутати обласної ради вже ухвалили на сесії 19 серпня.

З 26,6 млн євро кредиту 23 мільйони піде саме на очисні споруди Рівного, – повідомив директор "Рівнеоблводоканалу" Андрій Карауш.

"З 2016 року ми йдемо поетапно, наближаємось до субкредитної угоди і рішення обласної ради – це один з основних елементів. Це, по суті, погодження власника на залучення даного кредиту. Крім того, ми отримали 25 серпня висновок Мінекології про оцінку впливу на довкілля даним проєктом, як під час будівництва, так і під час експлуатації", – пояснює Андрій Карауш.

Коли у Рівному можуть збудувати нові очисні

Пакет документів подають на Групу управління проєктами, яку ЄІБ створив в Україні й на погодження – у Міністерство фінансів. За планом-графіком у вересні вже повинні розпочатися передтендерні процедури, заявив директор водоканалу і пояснив, що це – попередня оцінка можливих учасників.

"По фінансовій моделі кредит на 30 років з пільговим восьмирічним періодом.Тобто, в цей пільговий період виплачуватиметься тільки частина відсотків за обслуговування цього кредиту. І якраз ці вісім років відведені для повної реалізації всіх компонентів, які ми заклали: будівництво очисних, реконструкція очисних в Квасилові і реконструкція каналізаційних насосних станцій", – акцентує Андрій Карауш.

Він також зауважив, що тендерні процедури відбуватимуться за правилами ЄІБ, а не національного законодавства. Підприємство погоджуватиме лише технічні параметри й не матиме відношення до відбору учасників.

У якому стані очисні облводоканалу

Очисні споруди комунального підприємства обласної ради "Рівнеоблводоканал" займають майже 19 гектарів на вулиці Будівельників у Рівному. Туди для очищення надходять нечистоти від споживачів міста.

Потужність споруд дозволяє очистити до 25 тисяч кубометрів стічних вод.

"На сьогодні це не є достатньою кількістю для очищення стічних вод від споживачів. Для забезпечення повної очистки стічної води від споживачів міста Рівного очисні споруди повинні бути приблизно на 60 тисяч метрів кубічних стічної води за добу", – коментує головний інженер "Рівнеоблводоканалу" Андрій Грухаль.

Рівненські очисні споруди, за його словами, були розраховані максимум на 40-50 років експлуатації. Зараз їм понад 60 років.

"Вони вже замортизовані. Бетон розкришується, металеві конструкції – вони також підлягають певному зносу. Їх треба підтримувати в робочому стані – вкладати кошти на заміну трубопроводів, напірної арматури, відновлення бетонних конструкцій. Це кошти підприємства, які закладені в тариф", – пояснює головний інженер підприємства.

#очистні  #Рівнеоблводоканалу  #екологія 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: