Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Через шаурму придбану у підприємця на Дубенщині більше десятка осіб отруїлося

За інформацією Рівненського обласного лабораторного центру у місті Дубно з 20 липня по 22 липня за медичною допомогою з ознаками гострої кишкової інфекції звернулося 14 осіб. З яких 10 осіб було госпіталізовано в інфекційне відділення Дубенської ЦРЛ, а 4 відмовилися від госпіталізації та лікуються амбулаторно. Серед захворілих 3 дітей. 


Своє захворювання пов'язують з вживанням шаурми придбаної у підприємця, який розгорнув торгове місце під час рок-фестивалю «Тарас Бульба» в місті Дубно.

З настанням літніх спекотних днів підвищується небезпека зараження гострими кишковими інфекціями. Літо ще триває, а це вже третє масове харчове отруєння в області.


Джерелом інфекції при гострих кишкових інфекціях є хворі люди, бактеріо- та вірусоносії. Зараження здійснюється через вживання продуктів харчування, води, що містять збудник або його токсини, через забруднені предмети побуту, руки або при ковтанні води під час купання у відкритих водоймах.

Найчастіше збудники кишкових інфекцій передаються через продукти тваринного походження (м'ясо, яйця, молоко) та готові страви, кондитерські вироби, немиті фрукти, ягоди, овочі. Захворювання супроводжуються лихоманкою, блюванням, проносом, болями в животі, підвищенням температури.

Варто зауважити, що профілактика - це найкращий спосіб захисту, і тут, найголовніше, виконувати прості і доступні кожному правила:


1. Дотримуватись правил особистої гігієни: ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування вбиральні.


2. Не вживати продукти та напої із простроченим терміном зберігання. Зберігати продукти харчування в холодильнику та у спосіб, зазначений на упаковці.
3. Не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб. Купуючи будь-які харчові продукти у торговельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку продукції.
4. Не готувати продукти із запасом. Приготовлені страви бажано вживати відразу, а у випадку їх повторного споживання вони мають піддаватись вторинній термічній обробці. 
5. Термін зберігання страви без холоду не повинен перевищувати двох годин.
6. Не брати у дорогу продукти, що швидко псуються (м’ясні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання).
7. Окремо готувати і зберігати сирі та готові до вживання харчові продукти (сире м'ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо).
8. Для обробки сирих і готових продуктів використовувати окремі кухонні прилади (ножі, обробні дошки тощо).
9. При споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, а при споживанні дітьми – за можливості обдати окропом.
10. Запобігати проникненню комах та тварин до приміщень, де відбувається приготування їжі та зберігаються продукти харчування.
11. Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання. З вказаною метою використовувати воду тільки з перевірених джерел водопостачання або бутильовану. При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм тощо) для пиття та приготування їжі, миття посуду і рук необхідно мати з собою запас питної води.
12. Для купання та відпочинку слід користуватися лише пляжами, що перевірені на предмет медичної безпеки.
При підозрі на захворювання кишковою інфекцією необхідно звернутися до лікаря і не займатися самолікуванням.

##Рівненщина #Дубенщина #ГКІ #госпіталізовано #шаурма 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: