Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Чемпіонат України з рукопашу гопак на Рівненщині

На Рівненщині пройшов Чемпіонат України з рукопашу гопак.

У змаганнях брали участь спортсмени із 6-ти областей України.

73 бої відбулося у перший день Чемпіонату України з рукопашу гопак в особистому заліку.

Змагались хлопці та дівчата серед усіх вікових категорій два дні. Другий день був суто чоловічим. Наймолодшим учасникам було 8 років.

Відео боїв знімала команда ІTV media group.

“Я вважаю, що все таки змагання від 8 років можуть бути прикладними. Але до того має бути підготовка. Не можна прийти у сім років і у 8 іти на змагання”, – каже суддя Роман Ковальчук.

Участь у Чемпіонаті беруть спортсмени до 18 років та старше. Ті, хто не досягнув повноліття зважають не лише на власну техніку, а й на силу удару. Це у рукопаші гопак для них є обов’язковим. Називається такий елемент дозованим контактом.

“Ми вчимо спортсменів контролювати силу удару. Удар має бути технічний, але не в повну силу. Тобто, якщо дитина попадає, судді бачать ці удари, судді рахують ці бали. Роль рефері на майданчику, вона дуже важлива. Є випадки, коли виходять на больовий чи на задушливий прийом і спортсмен не хоче здаватися. В результаті він втрачає свідомість і от рефері має цей момент спіймати, щоб не було перелому, не було втрати свідомості”, – розповів суддя Олександр Філон.

Рівненщина вдруге приймала Чемпіонат України з рукопашу гопак серед спортсменів до 18 років.

Яскравих моментів під час сутичок не бракувало. Втім чи не найбільше запам’ятався удар Максима Сінгаєвського.

Втім у підсумку чемпіоном України серед юнаків 16-17 років у ваговій категорії до 75 кілограм став Владислав Сидорчук.

Вперше на Рівненщині, у рамках Чемпіонату України, відбулися і поєдинки серед дорослих.

Там суперники силу удару не розраховували – працювали на усю потужність. Попри бажання та намагання Чемпіонами стають не усі. Втім на думку головного організатора та судді Чемпіонату колір медалі не головне.

“Особисто для мене, наприклад, то мене не цікавить результат моїх бійців, які вистапають сьогодні, чи виступали, чи будуть вистапти. Головне, що вони перш за все беруть участь у змаганнях, набираються досвіду. Є хлопці, які постійно перемагали, а сьогодні він помилився, чи вчора і не вийшов у фінал. Засмутився, я до нього підходжу і говорю, що нічого страшного – все добре.  Є цілий рік часу, щоб брати участь в інших змаганнях і взяти досвіду. Коже має право в нашому житті помилятися”, – каже головний суддя Чемпіонату України з рукопашу гопак Петро Велінець.

Загалом за два дні змагань відбулося більше ста двадцяти поєдинків і Україна дізналася імена чемпіонів та призерів з рукопашу гопак 2021 року.

За словами президента Федерації Рівненщина уже навесні прийматиме Кубок України з рукопашу гопак.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: