Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Чекав посаду два роки

Ні для кого не секрет, що саме Андрій Карауш мав очолити Рівненську обласну раду ще два роки тому. Але тоді щось пішло не так, опозиція на той момент виявилася спритнішою і, скориставшись ситуацією, її представник Сергій Кондрачук заледве не сам себе посадив у крісло голови. Принаймні, саме так виглядала ситуація збоку.

Лише через два роки  депутати з різних фракцій облради  домовилися про припинення повноважень Сергія Кондрачука і звільнення його з посади голови. Причини називають різні, в тому числі й інсинуації довкола московського патріархату, але, схоже, не вони стали основною причиною відставки. У період воєнного стану влада має бути монолітною, а при Кондрачуку цього, на жаль, не було. Та й просто відчувалася певна втома всередині депутатського корпусу, обласним обранцям стало вкрай  незручно працювати з таким головою, і вони захотіли заміни. Тим більше, що й сам ексголова не один раз заявляв, що на цій посаді він буде доти, доки влаштовуватиме депутатський корпус.
Охочих обрати нового лідера депутатського корпусу виявилося аж 45 осіб, саме вони й проголосували за обрання Андрія Карауша, який останні 10 років незмінно очолював одне з комунальних підприємств Рівненської обласної ради – Рівнеоблводоканал. Треба зауважити, що вибори нового голови відбулися на диво спокійно, чого в стінах облради вже давно не спостерігалося. Прихильники Кондрачука, певно, змирилися з тим, що цього разу вони не мають достатньої підтримки в сесійній залі, і тому не влаштовували жодних провокацій. Не приїхав підтримувати Кондрачука і столичний депутатський десант, очевидно, тверезо оцінивши ситуацію, що склалася. Хоча за кілька днів до сесії одна з нардепок у Ютубі прямо криком кричала, закликаючи рівненських обласних обранців відмовитися від ідеї відставки Кондрачука, інакше, мовляв, Україна опиниться в небезпеці.   А ось підтримати Андрія Карауша прибуло аж шість  нардепів зі «Слуги Народу», «Батьківщини» та «ЗА МАЙБУТНЄ».


– Ми живемо в умовах воєнного часу, тому проблем вистачає. Відтак, у першу чергу, маємо зосередитися на потребах внутрішьо преміщених осіб, зокрема, тих, які знайшли прихисток в наших обласних комунальних закладах. Адже останні працюють в непростих умовах, взявши на себе зобов’язання всіляко допомагати переселенцям. А ми, як депутати, маємо допомогти їм. Саме ці питання є питаннями і номер один, і номер два, – сказав Андрій Карауш у своєму першому коментарі в статусі голови обласної ради. Решту питань порядку денного депутати перенес­ли на друге пленарне засідання, яке відбудеться вже цієї п’ятниці. Тож головною його інтригою стане те, чи збережуть нинішні заступники голови Сергій Свисталюк та Олексій Бучинський свої посади? І чи проголосує депутатський корпус за припинення  повноважень депутата облради Олександра Данильчука згідно з поданою ним заявою. Про це та інше стане відомо вже у п’ятницю.
• Роман Вістенко

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: