Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Біля РАЕС відкрили надсучасний навчально-тренувальний центр Нацгвардії

На навчальному полігоні військової частини 3045 з охорони і оборони Рівненської АЕС Національної гвардії України (НГУ) відкрився перший навчально-тренувальний комплекс «Сармат». Новий центр дасть змогу готувати військових для забезпечення охорони та оборони важливих об’єктів країни, покращувати навички та взаємодію підрозділів правоохоронних структур держави в кризових ситуаціях, надавати військовослужбовцям нові знання та вміння для успішного виконання завдань з охорони атомних електростанцій.

Проєкт реалізовано в рамках Глобального партнерства між Україною та Сполученими Штатами Америки щодо надання Національною адміністрацією ядерної безпеки США підрозділам Нацгвардії з охорони ядерних установок України матеріально-технічної допомоги на загальну суму понад 350 тисяч доларів.

Як наголосив начальник управління з охорони важливих державних об’єктів Нацгвардії України, полковник Віктор Грабчак, завчасне відкриття навчально-тренувального комплексу було б неможливим без активної підтримки та твердої позиції генерального директора Рівненської АЕС Павла Павлишина, який тісно співпрацює з військовою частиною 3045 НГУ.

«Цей сучасний комплекс дасть можливість удосконалити систему професійної підготовки, значно підвищити майстерність військовослужбовців, що виконують завдання з фізичного захисту АЕС. Удосконалення професійної підготовки сприятиме підвищенню рівня безпеки АЕС, забезпечить ефективне реагування підрозділів НГУ на наявні та потенційні виклики й загрози безпеці стратегічних об’єктів», – наголосив Віктор Грабчак.

Під час відкриття були представлені характеристики обладнання центру, про яке детально розповіли представники вітчизняної фірми виробника. Зокрема гості ознайомилися із роботою сучасної системи «Скiф». Особовий склад взводу спеціального призначення системи «Сармат» відпрацював штурм будівлі з умовної ліквідації терористів.

За словами заступника командира частини по роботі з особовим складом в/ч 3045 НГУ, підполковника Анатолія Романюка, комплекс складається із системи взаємопов’язаних складових, що застосовуються за різними сценаріями, у найрізноманітніших комбінаціях, з дуже гнучкими налаштуваннями. У різних місцях будівлі розташовуються макети заручників та правопорушників, які можуть «вражати» вогнем зі стрілецької зброї та ручними гранатами військовослужбовців, які навчаються.

«Усі статистичні дані та відео з екшн-камер виводяться на пульт управління комплексу, де можна провести глибокий аналіз дій як кожного військовослужбовця, так і підрозділу загалом. Також до матеріально-технічної бази комплексу належать квадрокоптер для проведення зовнішньої розвідки, планшет парамедика для імітації надання першої медичної невідкладної допомоги та система контрснайперської боротьби. Також, за потребиможливе часткове застосування складових разом із системою «Скіф» і на відкритій місцевості», – прокоментував підполковник.

«Впродовж восьми років спільними зусиллями розвивається полігон військової частини 3045 для можливості відпрацювання професійних навичок нацгвардійців. Логічним завершенням є відкриття навчального-тренувального центру. Приємно, що наші бійці матимуть можливість відшліфовувати свої вміння в сучасному комплексі відповідно до кращих світових стандартів. За відгуками військовослужбовців, такий центр необхідний і вкрай важливий для вдосконалення фізичного захисту стратегічно важливих об’єктів держави», – наголосив генеральний директор РАЕС Павло Павлишин.

Міський голова м. Вараш Олександр Мензул та командир військової частини 3045 з охорони і оборони Рівненської АЕС Аркадій Агальцов підписали Меморандум про співпрацю між міською радою та військовою частиною у напрямі розвитку комунікації та патріотичного виховання молоді громади. «Приємно, що саме в нашому місті вперше відкрився такий навчально-тренувальний центр НГУ. Відтепер Вараш не лише енергетичний центр нашого краю, а й центр підготовки висококваліфікованих бійців Нацгвардії», – відзначив Олександр Мензул.

Навчально-тренувальний комплекс «Сармат» планується використовувати для всебічної підготовки військовослужбовців підрозділів спеціального призначення військових частин з охорони важливих державних об’єктів, а також підрозділів спеціального призначення інших силових структур.


РАЕС

#найгвардія  #РАЕС 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: