Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Зроблено перші кроки до створення Рафалівської ОТГ

У Володимирецькому районі Рівненщини невдовзі може з'явитись декілька об'єднаних територіальних громад. Про це повідомив  радник з питань децентралізації Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Михайло Шелеп.

За його словами, зараз в районі тривають об'єднавчі процеси з утворення чотирьох ОТГ.

«Найшвидше рухаються громади, які мають намір утворити Рафалівську ОТГ, а саме Рафалівська селищна та Великожолудська сільська. Ради обох цих громад, після громадських обговорень, дали згоду на добровільне об'єднання і саме у такому форматі було утворено спільну робочу групу з підготовки відповідних проектів рішень. Про це вже повідомлено Рівненську ОДА та обласну раду. У разі створення ОТГ у такому форматі вона може нараховувати близько 5600 осіб», - зазначив він.

За словами  радника з питань місцевих фінансів ЦРМС Ірини Кондратюк, власні доходи загального фонду бюджету перспективної ОТГ можуть скласти 8,5 млн. грн., а разом із базовою дотацією та іншими трансфертами обсяг доходів становитиме понад 36 млн. грн. Це при тому, що до об'єднання сумарно власні надходження цих двох громад становили 2,4 млн. грн.

Інші сусідні громади, які за перспективним планом теж мали б увійти у цю ОТГ, як то Полиці, Балаховичі та Лозки відмовили на пропозицію Рафалівки і шукають інші формати для об'єднання.

Нагадаємо, що селище Рафалівка у перспективному плані формування територій громад області визначено як потенційний центр об'єднаної громади. Володимирецька районна державна адміністрація підтримує ініціативу громад по створенню ОТГ, а експерти Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування здійснюють консультаційний супровід усього об'єднавчого процесу.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: