Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Злочини проти довкілля: з початку року на Рівненщині в дохід держави вилучено майже тонну бурштину на понад 4 млн грн

Попри воєнний стан в країні та необхідність об’єднання зусиль у боротьбі із зовнішнім ворогом – правоохоронці Рівненщини продовжують виявляти місцевих ворогів навколишнього середовища, які заробляють на незаконній порубці лісу або видобутку бурштину.

Зокрема, за 5 місяців 2022 року в області зареєстровано 165 кримінальних правопорушень проти довкілля, з яких левову частку становлять правопорушення у сфері незаконних порубок та інших операцій з лісом (89), а також у сфері незаконного видобування та інших операцій з бурштином (51).

З початку року до судів скеровано 27 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях цієї категорії, 2 з яких – щодо вчинення злочинів організованими злочинними групами. Загалом, в межах цих проваджень вилучено майже 1,5 тонни «сонячного каміння», загальною вартістю понад 4,2 млн грн.

Водночас, за цей же час у сфері незаконних порубок, перевезення, зберігання та збуту лісу скеровано до суду 18 кримінальних проваджень, 1 з яких щодо вчинення таких порубок організованою злочинною групою.

Під час досудового розслідування цих злочинів вилучено 267 метрів кубічних незаконно отриманої деревини, 2 трактори та 2 автомобілі, один з яких – вантажний лісовоз із краном-маніпулятором.

З початку року судами ухвалено вже 13 вироків щодо злочинів проти довкілля. 5 особам призначено покарання у вигляді штрафу на загальну суму майже 80 тис. грн, 6 порушників покарали обмеженням волі (звільнено від відбування покарання з іспитовим строком), ще 2 відправили за ґрати.

Відповідно до судових рішень, які прийняті протягом поточно року, в дохід держави присуджено передати 970 кг бурштину, вартістю більше 4 млн грн, вже фактично передано понад 280 кг на майже 900 тис. грн.

Також, з початку збройної агресії російської федерації на потреби ЗСУ та інших військових формувань передано майже 370 м3 деревини та 332 колоди дерев різних порід.

Крім того, упродовж 5 місяців 2022 року прокурорами до суду скеровано 12 позовних заяв у сфері охорони навколишнього природного середовища на майже 13 млн гривень. Частина з них вже задоволена, щодо деяких ще тривають судові розгляди. Реально виконано судових рішень на 120,1 млн грн.

Рівненська обласна прокуратура


 

#прокуратура  #бурштин 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: