Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Завзятий, заможний і непереможний Городок

73-річна мешканка села Городок, що неподалік Рівного, Надія Березка розкроює стрічки для плетіння маскувальних сіток із першого дня війни. Разом із нею щодня працюють до двох  десятків жінок з Городка та інших сіл громади.
Багато хто заготовляє матеріал вдома і передає його в культурно-дозвіллєвий комплекс. Зима – сезон для білих та бруднувато-білих  стрічок, їх треба дуже багато, бо ж на війні плавиться навіть сталь, а що вже говорити про тканину. У кожної жінки – свій почерк плетіння. Але двох правил дотримуються всі – не повинно бути прямих ліній, і тканина має бути позбавлена блискучих елементів. Загалом з початку війни мешканці Городоцької громади відправили на передову понад тисячу маскувальних сіток різних розмірів. Замовлення продовжують надходити, і військова продукція в громаді не залежується ні на день.

– Я на роботі, працюю на армію і не можу собі дозволити більше, ніж один вихідний на тиждень, – каже енергійна бабуся Надя.
Матеріали і навіть готові розкроєні смужки тканин нам зносить фактично все село. Тож висловлюю  подяку всім мешканцям села, які активно долучилися до процесу  підтримки наших воїнів: збору продуктів харчування,  плетіння маскувальних сіток, пошиття подушок, матів, виготовлення перев’язочних матеріалів, в’язання шкарпеток, виготовлення оберегів, які сьогодні вкрай необхідні нашим воїнам на передовій, – розповідає директор КЗ «Культурно-дозвіллєвий центр» Тетяна Зайчук.

Із дитсадком доведеться зачекати, а з дорогою – знайшли вихід  із ситуації

Війна, безумовно, внесла свої корективи у життя Городоцької громади. З початком весни в селі мали розпочати будівництво великого дитсадка на вісім груп (140 місць) та капітальний ремонт відрізку дороги протяжністю чотири кілометри від Луцької траси до центру села. Видатки на ці об’єкти – 90 і 80 мільйонів гривень відповідно – було передбачено в Дежбюджеті на поточний рік. Але війна перекреслила всі плани: кошти на дитсадок заморозили, а експлуатаційний (не капітальний) ремонт удвічі меншого відрізка дороги довелося робити за власний кошт, щоправда, частково гроші на ремонт дороги в сумі п’ять млн. гривень виділило підприємство «Кроноспан», яке розпочало функціонувати на території громади віднедавна.
За  дозволом на виконання дорожніх робіт за кошти громади очільнику громади Сергію Поліщуку за сприяння голови Рівненської ОДА Віталія Коваля  довелося їхати аж в Укравтодор.  Оскільки дорогу довелося ремонтувати частинами, то загальна протяжність склала 2, 2 кілометра замість чотирьох,  як планувалося спочатку.
Через війну довелося призупинити і ремонт доріг Ставки – Обарів і Карпилівка – Михайлівка, а також призупинено виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво школи на 500 учнів у с. Бронники.

Бюджет громади наростили і мають солідне його перевиконння

І все ж, незважаючи на тимчасові труднощі, пов’язані з війною, у громаді спромоглися акумулювати кошти на експлуатаційне утримання доріг у 12 населених пунктах. На території громади цьогоріч у належний стан приведено чотири бомбосховища в освітніх закладах.  
– В умовах воєнного стану за рахунок бізнесу нам вдалося збільшити дохідну частину бюджету на 20 відсотків. Це результат постійного діалогу з бізнесом, ретельного збору екологічної плати, ПДФО в повній мірі, – каже очільник Городоцької громади Сергій Поліщук.


За його словами, станом на початок грудня перевиконання бюджету громади складає 17,6 мільйона гривень. А загалом за останні два роки бюджет  збільшився утричі, і якщо ці кошти розподілити з розрахунку на одного члена громади, то виходить, що Городоцька громада – найзаможніша в нашій області. Ці гроші будуть акумулюватися на рахунках громади і чекатимуть того часу, коли вона зможе спрямувати їх на власний розвиток.

Ще один проєкт, який теж довелося призупинити через війну – днопоглиблювальні роботи з очистки річки Устя довкола території монастиря. Хотіли зробити там дивовижне плесо, але доведеться зачекати кращих часів.
Капремонт фасадів Обарівської школи і Городоцького ліцею в нинішньому році не змогли завершити через заборону спрямовувати кошти на ці види робіт. Зате на умовах співфінансування цьогоріч придбали ще один шкільний автобус та два мультимедійні класи.  
– У кожному населеному пункті працюють волонтери, придбали і відправили для потреб військових чотири автомобілі. Щотижня відправляємо допомогу в госпіталь, на фронт, для ВПО. До речі, в  один період на території громади, в основному у вільних будинках,  проживало до чотирьох сотень таких людей. Громада активно працює і розвивається навіть в умовах воєнного стану, бо тільки відповідальною працею на місцях та активною життєвою позицією можна наблизити нашу Перемогу, – констатував очільник громади Сергій Поліщук.
• Василь Бурченя

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: