Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Закарпаття стане центром видобування кам’яної солі

Найближчим часом Закарпаття може стати найпотужнішим виробником солі в Україні, адже запаси корисної копалини в межах ліцензійної ділянки родовища становлять майже 76 га.

Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький, передає "Еспресо.Захід".

За його словами, сіль використовуватимуть у металургійній, нафтогазовій, енергетичній, хімічній, целюлозно-паперовій, текстильній галузях промисловості, а також у роботі підприємств житлово-комунального господарства і дорожньо-експлуатаційних служб.

Наразі фахівці продовжують геологічне вивчення ділянки. У рамках розвідувальних робіт планують пробурити 5 свердловин глибиною 500-600 м з повним вилученням проби гірської породи (керну) по всьому розрізу, передати її до спеціалізованої лабораторії для вивчення.

"Додаткові розвідувальні роботи допоможуть з’ясувати, чи є можливість отримати харчову сіль методом вилуговування через свердловини ропи відповідної якості. У перспективі її можна переробити на сіль класу "Екстра", - зазначив Білецький.

  • Раніше на Закарпатті поблизу селища Буштино виявили багате соляне родовище, де можна видобувати до 150 тисяч тонн сировини на місяць.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: