Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

З моменту легалізації видобутку бурштину. на Рівненщині реалізовано 60 спеціальних дозволів на користування бурштинових ділянок

Минає 3 роки, відколи на Рівненщині легалізували видобуток бурштину.

Завдяки ініціативі Президента України Володимира Зеленського, з 2020 року запрацював ефективний механізм продажу спеціальних дозволів на користування надрами на відкритих електронних торгах.

Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль наголосив на ефективності бурштинового закону, адже у електронних торгах активно беруть участь представники бізнесу.

«Ми продовжуємо тримати курс на легалізацію бізнесу на Рівненщині. Сьогодні це вкрай важливо, адже усі офіційні платежі в бюджет – це додаткова зброя для ЗСУ, це кулі для наших бійців. Про ефективність бурштинового закону свідчить активність бізнесу в електронних торгах – у них беруть участь від 3 до 5 учасників. Вартість спецдозволів на аукціонах зростає в середньому у 5 разів від стартової ціни», - прокоментував Віталій Коваль.

Так, за цей час в області через електронні аукціони реалізовано 60 спеціальних дозволів на користування бурштиновими ділянками.

Загальна вартість таких спецдозволів - понад 150 млн грн. Вже перераховано до державного бюджету 100,9 млн грн.

Крім того, у цьому році сплачено 7,5 млн грн ренти за видобутий бурштин. З цієї суми 30% спрямовано до бюджетів тергромад.

В поточному році передбачається продаж ще 5-ти бурштинових ділянок. Аукціон відбудеться 29 грудня.

Рівненська ОВА


 

#бурштин 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: