Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Якою має бути нова клініка для онкохворих дітей на Рівненщині

На Рівненщині благодійники, які колись втратили дитину через хворобу, будуватимуть клініку для дослідження та лікування лейкемії у дітей. Її зведуть в одному з найменших сіл Гощанської громади, про це повідомив її голова Микола Панчук. Він також показав перші візуальні проєкти майбутнього медзакладу.

За інформацією видання Суспільне мовлення України.

Хто і чому хоче будувати клініку

Подружжя Юлії та Юрія Саньків у серпні 2019 року втратили свого сина Тимофія. Від хвороби рятували його в різних країнах. Після цього вони поставили собі за мету збудувати сучасну медичну клініку для лікування українських дітей з онкологією. У 2021-му Юлія Сенько пояснювала Суспільному мотивацію так:

"Наш середній син захворів на рак крові. Після довгого лікування в Україні, Білорусії, згодом в Італії, він пішов на небо, а в нашому серці залишився біль за наших дітей, які змушені в наш час у не дуже хороших умовах проходити лікування. Ми хочемо побудувати перший в Україні християнський онкологічний центр для дітей з раком крові", – розповіла Юлія Санько.

Вартість будівництва оцінили в 16 мільйонів євро. Після пошуку місця подружжя зупинилось на селі Дуліби Гощанської громади. Через дев’ять місяців після смерті сина вони зареєстрували християнський благодійний фонд “Усмішка Тимоші”, під егідою якого будуватиметься клініка. Гроші на цей проєкт збирають різними способами.

Запланована орієнтовна площа медзакладу – вісім тисяч квадратних метрів. Проєкт передбачає окремі палати для кожної дитини і її батьків, а лікування також здійснюватимуть запрошені лікарі з Італії, розповідала Юлія Санько.

Якою має бути клініка і що вже зроблено

Робота над виготовленням необхідної документації триває з весни 2020 року, повідомив голова Гощанської громади Микола Панчук. Селищна рада надала дозвіл на виготовлення містобудівної документації — розроблення детального плану території. У лютому 2022 року містобудівну документацію з детальним планом території затвердили.

“На останній сесії Гощанської селищної ради депутати погодили дозвіл на розроблення проєкту землеустрою для зміни цільового призначення найбільшої за площею земельної ділянки. Згодом її можна буде виставляти на аукціон. Наступний крок – надання містобудівних умов та обмежень для виготовлення проєктної документації з подальшим отриманням дозволу на будівництво”, — пояснює специфіку процесу голова громади.

Загалом під будівництво клініки виділи три земельні ділянки: дві площею до 2 га і одна – понад 8 га.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: