Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Які можуть бути сценарії воєнної агресії з боку РФ?

Експерти Центру оборонних стратегій розповіли про те, наскільки реалістичним є сценарій повномасштабного наступу, чи ймовірні захоплення окремих міст та про те, що варто робити Україні для захисту, джерело УП:

1. Базовий сценарій, що вже реалізується та буде первинним для будь-якого з можливих варіантів – гібридна навала. Його компонентами є кібератаки, психологічні операції, дезінформація, або те ж саме масове "мінування". 

2. У випадку активізації можливе пошкодження чи втручання у роботу критичної інфраструктури – електростанцій, мобільного зв'язку, інтернету, урядового зв’язку, транспорту. Ключова мета таких операцій – внутрішня дестабілізація та деморалізація населення.

3. Дуже реальною є масштабна збройна ескалація на Сході України з офіційним введенням на окуповану територію збройних сил РФ. Можливі спроби прориву лінії з’єднання та загальна активізація бойових дій.

4. Ймовірне також значне загострення безпекової ситуації в Азовсько-Чорноморському регіоні із блокуванням Керченської протоки та морських шляхів для України, що перешкоджатиме в першу чергу економічній активності регіону. Ці сценарії можуть включати й такі варіанти як окупація острова Зміїний, або, наприклад висадку груп (або демонстрація готовності до висадки) на ділянках чорноморського узбережжя для відволікання уваги.

5. Проведення терактів на території України, в першу чергу на об’єктах критичної інфраструктури. Такий сценарій може виконуватись на кількох об’єктах одночасно для розповсюдження паніки серед населення, а також відволікання зусиль влади. 

6. Використання території Білорусі для розміщення угруповань військ РФ. Дислоковані на території Білорусі війська можуть здійснювати різноманітні провокації та дії по відношенню до України. Ймовірним є також сценарій активізації сил РФ на території Придністров’я.

7. Потенційно можливі ракетні чи авіаудари по об’єктах військової або критичної інфраструктури як частина підготовки до обмеженого наземного вторгнення і провокування відповіді ЗС України, або як самостійні заходи для створення панічних настроїв серед населення.


 

#війна  #вторгнення 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: