Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Як вберегтися від ботулізму?

Аби мінімізувати ризик захворіти на ботулізм, для виготовлення домашніх консервів потрібно брати лише доброякісну сировину і ретельно мити її у проточній воді. Адже резервуаром збудника є ґрунт, – розповіла Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольга Романчук. В області після вживання саме домашньої м'ясної консерви 1 вересня помер чоловік, у якого виявили ботулізм.

Джерело Рівне.Суспільне.

Ботулізм – небезпечне і смертельне токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи клостридій, – роз'яснює лікарка-епідеміолог Ольга Романчук.

"Збудником є бактерія Clostridium botulinum. Спори клостридій у великій кількості присутні в ґрунті, де можуть існувати довгі роки, у кишківнику багатьох тварин, звідки з фекаліями потрапляють у ґрунт, а також в мул озер і морів від риб, молюсків. Харчі, забруднені цим мікробом і недостатньо оброблені, стають причиною захворювання на ботулізм", – коментує лікарка-епідеміолог.

Вона акцентувала, що сам збудник не є небезпечний для здоров'я людини. Небезпечним є токсин, що виробляється. Спори дуже стійкі, вони не гинуть навіть при кип'ятінні протягом п'яти годин.

"3будник розмножується в середовищі, в якому немає кисню, при цьому виділяється ботулінічний токсин. При нагріванні до 80°C токсин частково розпадається, при кип'ятінні тривалістю 10-15 хвилин руйнується повністю. Ботулотоксин – одна з найсильніших отрут, що зустрічаються в природі", – роз'яснює Ольга Романчук.

Найчастіше бактерію можна виявити в консервованих фруктах, овочах, грибах, шинці, солоній і копченій рибі домашнього приготування. Щоб не захворіти – потрібно вживати доброякісні харчі.

"Насамперед, для консервування брати лише доброякісну сировину, ретельно миючи у проточній воді, очищаючи від залишків ґрунту, через те, що ґрунт є резервуаром збудника ботулізму", – додає Ольга Романчук.

Готуючи удома, треба дотримуватись технології, режиму термічної обробки, зберігання домашніх консервів, – акцентувала лікарка.

#небезпека  #ботулізм  #пам'ятка 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: