Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Як правильно очистити жорсткий диск або SSD перед продажем комп’ютера

Якщо ви плануєте продати/подарувати свій старий ПК, вам необхідно безпечно стерти дані з вашого SSD або жорсткого диска, щоб наступна людина не змогла отримати доступ до ваших файлів. Однак просте видалення файлу не призводить до повного зникнення. Операційна система просто прибирає покажчик на файл, залишаючи всі біти на місці, поки диску не знадобиться це місце для нових даних, і він не перезапише їх. То як чистити диски правильно?

Автор Tom’s Hardware провів простий експеримент, щоб показати, що простого видалення може бути недостатньо. Він стер файли і скинув систему до заводських налаштувань. Однак утиліта відновлення файлів все ж таки виконала свою роботу.

Отже, найкращий спосіб стерти жорсткий диск використовувати програму, яка кілька разів записує випадкові дані по всіх секторах. Цей метод грубого перезапису, однак, не працює для твердотільних накопичувачів.

Дешевий та універсальний спосіб – використовувати вбудовану у Windows 10 або 11 утиліту diskpart. Ви можете використовувати цей метод, якщо SSD є завантажувальним. Взаємодія з diskpart здійснюється через командний рядок. Там просто потрібно запровадити необхідні команди.

А для твердого диска підійде безкоштовний програмний пакет Darik’s Boot and Nuke (DBAN).

За матеріалом Itechua


 

#поради  #ІТ 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: