Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Як працювали мажоритарники Рівненщини протягом двох років

Народні обранці, які презентують у парламенті Рівненську область, найчастіше під час прийняття рішень обирають кнопку «утриматися». Лідером за кількістю зареєстрованих законопроєктів серед мажоритарників є Олександр Аліксійчук. Жодного разу не виступав у Верховній Раді Роман Іванісов. Такими є результати аналізу Громадянської мережі ОПОРА 

Про це написало видання  Horyn.info. за матеріалом і ОПОРА роботи депутатів-мажоритарників Рівненщини протягом двох років.

21 липня 2019 року відбулись позачергові вибори народних депутатів України. За підсумками голосування президентська партія «Слуга народу» здобула переконливу перемогу та одноосібно створила більшість у Раді. На Рівненщині, яка відповідно до виборчої системи поділена на 5 територіальних виборчих округів (ТВО № 152-156), кандидати від президентської партії перемогли у чотирьох округах, а саме: Олександр Ковальчук – ТВО № 152, Роман Іванісов – ТВО № 153 (згодом, після скандалу з кримінальним минулим депутата, фракція «Слуга народу» виключила депутата), Олександр Аліксійчук – ТВО  № 154 та Сергій Литвиненко – ТВО № 156. У ТВО № 155  переміг самовисуванець Віктор М’ялик.

Головна з функцій Верховної Ради – законодавча. Народний обранець має право законодавчої ініціативи, а також зобов’язаний працювати у профільних комітетах та вдосконалювати проєкти законів, які зареєстровані у Верховній Раді України. Так, кожен депутат-мажоритарник Рівненщини входить до того чи іншого парламентського комітету, а саме:

 • Олександр Ковальчук – Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики;
 • Роман Іванісов – Комітет з питань антикорупційної політики;
 • Олександр Аліксійчук – Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування;
 • Віктор М’ялик – Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування;
 • Сергій Литвиненко – Комітет з питань аграрної та земельної політики.

За два роки роботи Верховної Ради IX скликання мажоритарники Рівненщини стали співавторами 328 законопроєктів, з яких лише 36 стали чинними законами України. Щодо тематик, то народні обранці реєстрували ініціативи у таких сферах:

 • безпека та оборона (8 законопроєктів);
 • галузевий розвиток (78 законопроєктів);
 • гуманітарна політика (12 законопроєктів);
 • державне будівництво (26 законопроєктів);
 • економічна політика (129 законопроєктів);
 • міжнародні угоди (1 законопроєкт);
 • правова політика (62 законопроєкти);
 • соціальна політика (12 законопроєктів).

Олександр Ковальчук за два роки роботи в парламенті зареєстрував 77 законопроєктів. Роман Іванісов за два роки зареєстрував 16 законодавчих ініціатив. Олександр Аліксійчук став співавтором найбільшої кількості законопроєктів, а саме 163. Віктор М’ялик зареєстрував 38 законодавчих ініціатив. Сергій Литвиненко впродовж двох років роботи у Верховній Раді України зареєстрував 34 законопроєкти.

За два роки роботи в Раді народні депутати-мажоритарники Рівненщини брали слово 44 рази. Сумарно їхні виступи тривали 44 хвилини 25 секунд. Найбільше в парламенті говорив Олександр Ковальчук, а саме 28 хвилин 42 секунди. На другому місці Олександр Аліксійчук – 11 хвилин 20 секунд. 3 хвилини 30 секунд говорив в парламенті Сергій Литвиненко. Віктор М’ялик за два роки виступав 53 секунди. Щодо Романа Іванісова, то протягом двох років депутат не виступав зовсім.

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: