Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Як легко позбутися плісняви у квартирі: п'ять способів без хімії

Цвіль та грибок – природні побічні продукти вологого середовища. І для їхнього видалення зазвичай потрібні агресивні хімічні речовини, які вдарять по гаманцю.

Видання Treehugger з'ясувало, які кошти можуть допомогти позбутися напасті в будинку. Перший засіб – оцет. Його необхідно розбавити водою, щоб позбутися запаху. Але найкраще знищує цвіль засіб, коли його просто розпорошують із пляшки на проблемну поверхню. Оброблене місце потрібно залишити на кілька годин, а після цього – очистити цвіль щіткою. Щоб не турбував запах, можна додати пару крапель ефірної олії. Дослідження показують, що оцет може знищити 82% цвілі, а також віруси та бактерії.

Також може допомогти з видаленням плям розчин чайного дерева. Він коштує не так дешево, але всього двох чайних ложок засобу, змішаного в рівних пропорціях з водою вистачить, щоб позбутися плісняви. Потрібно розподілити розчин по проблемному місці та не витирати. Запах від такого засобу зникне за кілька днів.

Третій засіб – екстракт насіння цитрусових та вода. Вони не мають запаху і потрібно розвести 20 крапель речовини на 2 склянки води, змішати в пульверизаторі та нанести на залишки плісняви. Змивати його потім не потрібно.

Перекис водню – теж добрий помічник у видаленні побічних продуктів вогкості. Для цього потрібно розпорошити тривідсотковий розчин на проблемну поверхню та залишити на 10 хвилин. Після цього витерти все вологою тканиною, щоб видалити залишки плісняви.

П'ятий засіб – харчова сода. Її можна використовувати з оцтом та водою або просто окремо, щоб ефективно позбутися побічних продуктів вологи. Для створення розчину потрібно розчинити соду у воді та розпорошити її на поверхні. Після цього залишити на деякий час, а в кінці витерти вологою тканиною. При використанні соди запаху не залишається.


 

#поради  #цвіль 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: