Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Війна за пільги закінчилася перемогою афганців та чорнобильців

Підпис українського прем’єра Миколи Азарова, який по обіді минулої п’ятниці з’явився для підпису меморандуму про співпрацю із громадськими організаціями засвідчив те, за що так наполегливо і вправно боролися воїни-афганці та ліквідатори – пільги залишаються. Більше того, з наступного року видатки на соціальні виплати чорнобильцям та афганцям планують навіть збільшити.

 

Приємну звістку лідерам місцевих осередків громадських організацій «Союз «Чорнобиль» та Української спілки ветеранів Афганістану того ж дня голова Рівненської ОДА Василь Берташ озвучив особисто. За словами губернатора, у 2012 році Кабмін зобовязується збільшити на 20 відсотків пенсії інвалідам війни та на 25 відсотків -ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

- Сумарні видатки на соціальні пільги та гарантії наступного року збільшаться на 1,7 мільярда гривень, - повідомив Василь Берташ. - Середній розмір пенсій інвалідам війни зросте на 20 відсотків і складе в середньому 3112 гривні. Пенсійні виплати для інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС зростуть на 25 відсотків і становитимуть 2164 гривні. Члени сімей загиблих у 2012 році отримають підвищення до пенсії у розмірі 358 гривень, що майже на 30 відсотків більше, ніж у 2011 році. Члени сімей померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які мають право на 25-відсоткове підвищення до пенсії, отримуватимуть 235 гривень, або на 23,5 відсотка більше, ніж у 2011 році. Члени сімей учасників бойових дій, учасників війни, партизанів, підпільників, які мають право на 10-відсоткове підвищення до пенсії, отримають 101 гривню, або на 30 відсотків більше, ніж у 2011 році.

Політика обласної влади по відношенню до вразливих категорій населення стане більш гуманною. За словами голови обласної ради Юрія Кічатого, на місцевому рівні влада тісніше співпрацюватиме з громадськими організаціями та за необхідності усіляко сприятиме їм фінансово. Планується збільшити витрати на статутну діяльність через обласну програму «Ветеран». Крім того, Юрій Кічатий запропонував очільникам громадських організацій внести пропозиції щодо фінансової підтримки їхніх об’єднань, аби, розподіляючи бюджет області на 2012 рік, можна було передбачити відповідні видатки.

 

Сергій Табаков

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: