Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Великомежиріцький ліцей - 105 років праці і натхнення

Великомежиріцька школа в усі роки свого існування була однією із кращих у Корецькому районі. За останні десятиріччя серед її випускників – понад 50 золотих медалістів. Сьогодні вони вже доктори та кандидати наук: Гліб Підлисецький, Алла Українець, Ярослав Підстригач, Анатолій Криловець, Григорій Злобін, Юрій Найдюк, Богдан Атаманчук, Леонід Ільїн, Анатолій Жуковський та інші знані в країні діячі.

Заснований у 1914-му році навчальний заклад нещодавно відзначив своє 105-річчя, вже маючи вагомий статус – ліцей. Нині його працівники та учні йдуть у ногу з часом і, знаходячись в сільській місцевості, мають такі досягнення, якими не можуть похвалитися навіть міські школи.

Як розповіла керівниця пришкільного музею освіти «Світоч» Інна Смик, у XIX столітті школи у Великих Межирічах взагалі не було. Існувало лише єпархіальне училище, в якому навчався батько піонера космонавтики Костянтина Ціолковського – Едуард.

Тільки у 1912 році на кошти земства розпочалося будівництво школи, яке завершили у 1914-му. Школа була чотирирічною, а навчання проводилося російською мовою (з плином часу й донині тут навчали англійській, німецькій та французькій). У радянські часи при школі функціонував Клуб інтернаціональної дружби – учні та вчителі листувалися з людьми із республік Радянського Союзу. У музеї й донині зберігся лист з автографом відомого космонавта Юрія Гагаріна.

Ще у 1989-му році Великомежиріцький навчальний заклад став одним із перших в Україні, який запровадив профільне навчання в 10-11 класах.

Пройшли роки – змінилося українське суспільство. Тепер для шкіл нові виклики та вимоги. І опорний заклад «Великомежиріцький ліцей» знову і знову підтверджує статус одного із кращих.

Зараз тут навчаються 338 учнів із Колодіївки, Іванівки, Березівки, Стовпина, Городища, Малої Совпи. Щоб діткам було зручно діставатися на навчання, на уроки їх возять два шкільних автобуси. В ліцеї працює 47 педагогічних працівників та 28 працівників обслуговуючого персоналу.

А однією із родзинок ліцею є музей-кімната народознавства, створена у 1992-му році. Музей визнаний на рівні Міністерства і має звання «Народний зразковий». У ньому постійно проводять екскурсії не тільки для учнів, а й для дошкільнят.

Ініціатором створення пришкільних музеїв, а також запровадження профільного навчання в радянські часи був колишній директор Сава Чумак. Багато закладу допомагають і випускники ліцею – начальник управління освіти, молоді та спорту Корецької РДА Оксана Форсюк та депутат Корецької райради Руслан Сивий.

Нинішня директорка ліцею Лариса Михальчук прийшла сюди на роботу в 1990-му році на посаду виховательки групи продовженого дня, з часом працювала вчителькою фізики та заступницею директора. А з 2009-го керує навчальним закладом. Вона розповідає, що наразі на першому місці в ліцеї – розвиток інформаційних технологій. Адже в сучасному світі без них ніяк не обійтися.

«Наш колектив старається йти в ногу з реформами в освіті, – ділиться пані Лариса. – Дуже часто говорять, що в сільських школах навчання йде туго, є відставання від технологічного прогресу. Свого часу ми зіткнулися з тим, що наші випускники, йдучи на навчання у ВНЗ чи на роботу, мали труднощі із інформаційними технологіями. Однак нині у нашій школі зовсім інша ситуація. Впродовж останніх років у нас поповнюється матеріальна база, а все приміщення закладу підключене до мережі Інтернет. За державною програмою «Нова українська школа» значно поліпшилась матеріальна база I та II класів, а кабінети фізики, хімії, географії, біології та математики поповнилися новим обладнанням. Маємо ми і три комп’ютерних класи, а цього року придбали три мультиборди – інтерактивні панелі-планшети, які кріпляться на стіни. Вони допомагають зробити уроки набагато цікавішими, дати дітям більше корисної інформації. Облаштовано дитячий майданчик, встановлено тренажерний комплекс, реалізується проект щодо заміні вікон та зовнішніх дверей. Тож тепер до нас приїжджає багато гостей із інших шкіл, навіть із міських, й дивуються тому, який у нас відбувся прогрес. Ми дійсно стараємося створити всі умови для комфортного навчання наших учнів. У свою чергу, діти демонструють хороші досягнення: вони підтверджують свої навчальні успіхи на зовнішньому незалежному оцінюванні; багато учнів беруть участь в олімпіадах і виборюють призові місця. Цьогоріч на обласному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика наша учениця 9-го класу Марія Лесюк зайняла перше місце. Її досягнення стало досягненням для всього нашого педагогічного колективу, серед якого є, до речі, і Заслужений вчитель України».

 

Спілкувалася Олександра Нагорна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: