Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Вартість проїзду в маршрутках Рівного можуть суттєво підняти

Невдовзі у Рівному може зрости вартість разової поїздки у громадському транспорті. Перевізники вже подають в управління транспорту відповідні розрахунки. У першу чергу, здорожчання пов’язане з браком палива для маршруток і його захмарними цінами.

Про це журналістам “Рівне Медіа” розповів керівник профільного управління Іван Фурлет.

Точну суму, до якої можуть підняти вартість проїзду, він не назвав. Можна зробити припущення, що вона становитиме орієнтовно 12-14 гривень. Нинішня - 8 гривень у маршрутці та 6 - у тролейбусі.

“Попередньо: паливо зросло практично вдвічі, інші витрати теж, тож очікується, підняття вартості трішки менше, аніж вдвічі. Принаймні — по розрахунках. Але варто пам'ятати, що зараз ми знаходимось у кризовому моменті. Уряд обіцяє, що за найближчий період — тиждень-два це питання має врегулюватись, тому поки що застосовуємо заходи щодо мінімізації випуску і витрат, щоб не збільшувати. Збільшення вартості проїзду очевидно небажано ніким, але в критичній ситуації таке рішення може бути прийнятим”, - сказав Фурлет.

Тож стара ціна на проїзд у Рівному точно буде ще тиждень-два. Тоді, якщо кризова ситуація не вирішиться, платити доведеться більше.

Варто пам'ятати, що тариф у 8 гривень за разову поїздку встановлювали при ціні на паливо у 26 грн за літр. Нині на АЗС, котрі для перевізників виділила ОДА, маршрутки заправляють по 63 грн за літр.

У той же час рівняни помітили, що значно менше маршруток виходить на рейси. Це підтвердив і керівник транспортного управління.

“Виїжджає менше десь вдвічі. Орієнтовно 100-120 маршруток. Плюс не виконують всі рейси. Виконують переважно у піковий період. Звісно, крім деяких маршрутів, де впродовж дня сталий пасажиропотік. Також місто щоденно курсує 66 тролейбусів. Ми ще й до комендантської години продовжили їх рух”, - сказав Іван Фурлет.

Разом із маршрутками в Рівному може зрости і вартість проїзду в тролейбусах.

“Тролейбуси — скоріше за все — так. Треба розуміти, що собівартість ще до війни одної поїздки пасажира у тролейбусі була на рівні 14 гривень. Тобто, половина вартості компенсовується з міського бюджету. Зараз спроможність міського бюджету перекривати вартість у 6 гривень, невелика. Наразі і закупівля деталей значно зросла, і зарплати. Але зараз докладаємо зусиль для ефективної роботи при наявних ресурсах, щоб втримати нинішню ціну на маршрутки і тролейбуси якомога довше”, - додав керівник управління транспорту.

До слова, по області низка перевізників вже підняла вартість проїзду на мінімум 10 гривень.

 

#громадський транспорт  #ціни  #здорожчення 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: