Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

В Україні запроваджують новий спосіб виклику швидкої допомоги для хворих на COVID-19

Як інформують Вісті Рівного, про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на онлайн-брифінгу.

"Від завтра ми запускаємо в тестовому режимі, а потім перейдемо на постійну основу, таку функцію, щоб кожна людина могла замовити виклик мобільної бригади безпосередньо в контакт-центрі. Як це відбувається зараз, якщо у вас є проблема з викликом мобільної бригади, ви тоді дзвонили в контакт-центр, наприклад, і ми вже зв'язувалися з місцем, вирішували цю проблему, щоб на місці вам подзвонили, викликали бригаду тощо", - зазначив він.

При цьому міністр висловив думку, що такий ланцюжок не дуже добрий.

"Тим більше ми розуміємо, що викликають мобільну бригаду люди, які захворіли, мають симптоми коронавірусної хвороби - ця людина потребує швидкої допомоги. Саме тому, ми знайшли такий спосіб, щоб безпосередньо в контакт-центрі можна було викликати мобільну бригаду. Для цього ми з'єднали всі заклади охорони здоров'я, визначили відповідальних осіб. Такий сервіс запускається від завтра", - зазначив глава МОЗ.

За його словами, до кінця місяця планується запустити ще й консультацію сімейних лікарів у контакт-центрі МОЗ.

"Крім того, через контакт-центр ми плануємо до кінця місяця запустити консультацію сімейних лікарів, у цьому теж є велика проблема", - додав Степанов.

Міністр зазначив, що через велику кількість хворих збільшується навантаження на сімейних лікарів: "... ми почали набір сімейних лікарів, думаємо, що до кінця місяця ми вже все це завершимо і будь-яка людина, яка потребує допомоги сімейного лікаря або через те, що не має сімейного лікаря або не може додзвонитися до свого сімейного лікаря або з інших підстав. Він зможе набрати цей контакт-центр, отримати консультацію сімейного лікаря, від початку до кінця, щоб відчувати себе повністю захищеним", - зазначив він.

Нагадаємо, в Україні станом на ранок середи, 25 листопада, зафіксовано 13 882 нові випадки захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19, видужали - 8 298 осіб, померло 229 пацієнтів.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: