Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Україна святкує День Незалежності

24 серпня - День Незалежності України. 182-й день війни Росії проти України. 236-й день року.

Саме 24 серпня 1991 року в залі українського парламенту ухвалили Акт проголошення незалежності України. З того часу цей день став надважливим для кожного українця. Особливо сьогодні, коли ворог намагається позбавити нас найдорожчого - волі, свободи, життя та суверенітету.

Українці століттями боролися за відродження власної держави після занепаду Київської Русі та поглинання Галицько-Волинської держави Польським королівством і Великим князівством Литовським. Повстання козаків та селян, національно-визвольна війна на чолі з Богданом Хмельницьким - трагічні сторінки історії України, які, на жаль, не стали початком її незалежності.

На початку XX століття українці отримали свій шанс на суверенність, коли через революції та світову війну європейські держави ослабли. Однак в той час суспільству та політичним силам дуже бракувало єдності. А через громадянську війну та події, що сталися 1917 року, цей розкол ще більше поглибився. Зрештою деякий час західні області сучасної України перебували у складі Угорщини, Румунії, Польщі та Чехії. А інша частина - Російської імперії. В грудні 1922 року більшовики захопили владу та був створений Радянський Союз. Як і інші республіки УРСР мала лише формальний суверенітет.

В кінці 1980-х років ситуація почала змінюватися. Радянська імперія занепадала. Переломним виявився 1990 рік, коли в червні українські парламентарі почали працювати над Декларацією про державний суверенітет. Ухвалили її 16 липня 1990 року.

24 серпня 1991 року Олександр Мороз, Леонід Кравчук та Ігор Юхновський виступили на терміновому зібранні українського парламенту. Увечері було ухвалено Акт проголошення незалежності України. Пізніше Леонід Кравчук став ініціатором Всеукраїнського референдуму. 1 грудня 1991 року відбулося голосування, яке показало, що понад 90% українців висловлюють згоду з Актом. Після цього Україна почала отримувати визнання інших держав світу.

 

#Незалежність 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: