Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Україна передала МАГАТЕ перелік необхідного обладнання для функціонування ядерних об'єктів у час війни

Список охоплює різноманітні прилади для вимірювання радіації, захисні матеріали, комп’ютерну допомогу, системи електропостачання та дизельні генератори.

Україна надала Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) вичерпний перелік обладнання, необхідного для  безпечної роботи своїх ядерних об’єктів під час війни. Про отриманий перелік заявив генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі, йдеться на сайті інституції. 

Запит України про допомогу, адресований МАГАТЕ та 31 державі-члену, у Мережі RANET країни можуть зареєструвати свої можливості для підтримки в різних сферах: від оцінки доз радіації та дезактивації до оцінка та консультації щодо пошуку і ліквідації радіоактивних джерел.

МАГАТЕ поставило в Україну початкове обладнання, коли Гроссі був на Південно-Українській АЕС минулого місяця, більше передадуть, коли він поїде на Чорнобильську АЕС наступного тижня. Йдеться, зокрема, про обладнання для моніторингу радіації, а також засоби індивідуального захисту. 

Список, надісланий Україною в п’ятницю, охоплює цілий ряд обладнання для різних ядерних об’єктів країни, а також різноманітні прилади для вимірювання радіації, захисні матеріали, комп’ютерну допомогу, системи електропостачання та дизельні генератори.

На ЧАЕС відбулася третя ротація персоналу

Сьогодні українська сторона окремо повідомила МАГАТЕ про те, що 19 квітня на Чорнобильській АЕС відбулася ротація персоналу, що стала третьою такою зміною чергування з моменту початку війни 24 лютого. Російські війська утримували станцію протягом п’яти тижнів, а потім відступили 31 березня. Україна повідомила МАГАТЕ у четвер, що ротація персоналу тепер відбувається регулярно та за планом.

Що стосується 15 робочих реакторів країни на чотирьох АЕС,  наразі до мережі підключено сім, у тому числі два на підконтрольній Росії Запорізькій АЕС, два на Рівненській АЕС, два на Південно-Українській АЕС та один на Хмельницькій. АЕС. Інші вісім реакторів зупиняються на регулярне технічне обслуговування або утримуються в резерві.

У МАГАТЕ також заявили, що досі не отримують дистанційну передачу даних від своїх систем моніторингу, встановлених саме на Чорнобильській АЕС, але такі дані передаються у відомство з інших АЕС в Україні.

За матеріалом Zn.ua

#МАГАТЕ 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: