Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Україна об'єднає усі 158 лісгоспів у ДП "Ліси України"

Україна розпочинає реформу державної лісогосподарської галузі, в рамках якої всі 158 лісогосподарських підприємств країни об'єднуються в єдине державне спеціалізоване підприємство "Ліси України", а нинішні 24 облуправління будуть укрупнені до дев'яти регіональних управлінь лісового та мисливського господарств.

За інформацією "Інтерфакс-Україна".

Як написав на фейсбук-сторінці голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець, створення єдиної компанії цілком відповідає європейській практиці – досвіду країн Балтії, Польщі та інших країн. Також єдина компанія досягає кращих економічних результатів, більш ефективно залучає інвестиції та впроваджує нові технології за більш прозорих та стандартизованих бізнес-процесів.

"Надалі структура "Лісів України" має складатися з трьох рівнів: місцеві філії, регіональні офіси, центральний офіс. Нове підприємство сконцентрується на плануванні, координації та контролі якості робіт. Для виконання робіт на конкурсній основі залучатимуться зовнішні підрядники", - написав голова Держлісагентства у соцмережі.

Болоховець наголосив, що в рамках реформи відбудеться укрупнення – замість 24 обласних управлінь Держлісагентства утворюються дев'ять регіональних управлінь лісового та мисливського господарства, які будуть сформовані відповідно до лісорослинних зон, кількості лісокористувачів у регіоні та площі лісів.

За його даними, створення підприємства для управління всіма державними лісгоспами передбачено Державною стратегією управління лісами України до 2035 року. Крім того, єдина компанія з централізованим управлінням більш керована як під час воєнного стану, так і в період післявоєнного відновлення економіки країни.

"Таким чином, в Україні, як і в більшості європейських країн, формується модель з двома незалежними вертикалями управління лісами. ДП "Ліси України" управляє, регіональні управління агентства впроваджують державну політику та контролюють діяльність лісокористувачів - як державних, так і всіх інших. Центральний офіс Держлісагентства координує взаємодію обох вертикалей управління, адже у трансформації системи дуже важливо зберігати її керованість", - пояснив голова агентства.

Для проведення реформи створюється спеціальна Комісія з реорганізації при Держлісагентстві, цей етап переформатування буде завершено до кінця 2022 року.

"Звертаю увагу, що ні ДП "Ліси України", ні державне акціонерне товариство, яке заплановано створити в перспективі, не можуть бути об'єктами приватизації! Централізація управління не означає створення монополії чи монополіста. Навпаки, для малого та середнього бізнесу в регіонах відкриваються нові можливості ", – уточнив Болоховець у повідомленні.

Однією з умов реформи зазначається також збереження робочих місць у галузі та обсягів податкових надходжень до місцевих бюджетів. Водночас відбудеться певний процес оптимізації – частина управлінців із місцевого рівня зможе перейти до регіональних офісів.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: