Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Сарнах збираються звільнити понад півсотні працівників лікарні

У Сарненській Центральній районній лікарні збираються звільнити пів сотні працівників через брак коштів. Кілька тижнів у соцмережах не вщухають скандали. Медики жаліються, бо отримують заробітну платню меншу за мінімальну.

"Почуваємось мов раби", - так працівники Сарненської ЦРЛ описують умови своєї робити у медзакладі. Минулого тижня соцмережі вибухнули обуреними коментарями медиків, стосовно своїх зарплат. Лікарі розповідають, що не отримують навіть мінімалки.

1. Це жах, мама моя сьогодні вся в сльозах, адже прийшла зарплата 1900 (медсестра з вищою категорією) і це тільки за січень, а лютий вже закінчується! Це знущання з мед працівників. Щоб так головний лікар отримував кожен місяць і жив на одну зарплату , разом з місцевою владою!

2. Я отримала аванс 4000 і зарплати 1926грн,почуваю себе рабом якого постійно пинають ногами, терапія це відділення де лікуються важкі хворі, лежачі, онкохворі, які помирають в страшних муках це дуже важно фізично і морально, листопад грудень працювали на 0,75 хворих було більше 20,ледь витримали допомагали медсестри з фізкабінету, а січень лютий нелегше, і це заробили як обідно, а коли ти хворієш і потрібно робити другу за пів року операцію, а мій зять воює на передовій з початку війни і мусить мені давати гроші на операцію.

Як розповів депутат Сарненської міської ради Олександр Добринський, про проблеми Сарненської ЦРЛ у міській раді знають. Однак вирішити її не так вже і просто, оскільки, як виявилось, є кілька суттєвих факторів, які не дають цього зробити.

Ще однією проблемою, на думку Олександра Добринського є роздутий штат працівників Сарненської ЦРЛ і безпосередньо керівництво закладу.

Поспілкуватись із головним лікарем Сарненської районної лікарні нам не вдалось, тож ми зателефонували міському голові Руслану Серпенінову. За його словами, аналогічна ситуація із заробітною платнею нині не лише у медзакладах області, але й в усій країні.

Така проблема у півкраїни зараз. Цю проблему створило МОЗ чи НСЗУ і сьогодні, умовно, півкраїни, у мене немає статистики, лікарень мають таку ситуацію. Є постанова уряду, яка там зупинила дію постанови про обов'язковість виплати 13-20 тисяч молодшому медичному персоналу і лікарям. Тобто це глобальна проблема. А от попередньо, як можна вирішити цю ситуацію? Додати грошей. Держава повинна додати кошти. Це структура, яка дає послуги населенню по договору з НСЗУ, - міський голова Сарн Руслан Серпенінов.

Як нам стало відомо, історія Сарненської лікарні уже вийшла за межі області. Тож цілком імовірно, що досить скоро, у Сарненську ЦРЛ може навідатись міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. В свою чергу, у Сарненській міській раді пообіцяли якнайшвидше розібратись у ситуації та вирішити її.

Джерело: ITV media group

#Сарненщина  #медицина  #бюджет  #заробітна плата 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: