Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Сарнах запрацював сучасний навчально-практичний центр з підготовки автослюсарів

У місті Сарни Рівненської області запрацював навчально-практичний центр з підготовки автослюсарів. Він створений на базі Вищого професійного училища №22. В НПЦ готуватимуть спеціалістів за популярними професіями «Рихтувальник кузовів» і «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів».

«Це вже 27 навчально-практичний центр на Рівненщині та п’ятий у Сарненському ВПУ. Але саме цей є особливим – тут є синергія залучення міжнародних та місцевих коштів. Дякую за підтримку Уряду Данії та Міжнародної організації праці. Завдяки ним учні закладу зможуть практикуватися на новітньому обладнанні. Цей заклад є продовженням нашої філософії підняття рейтингу фахової професії. Адже економіку області створюють саме робітничі професії. Наразі 41% учнів обирають професійну освіту. Це найвищий показник в Україні», - зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Навчально-практичний Центр з підготовки автослюсарів був створений за активної співпраці та співфінансування Уряду Данії, Міжнародної організації праці (МОН), департаменту освіти і науки Рівненської ОДА, Сарненської міської громади та обласного центру зайнятості.

Зокрема, МОП надала фінансову допомогу у розмірі 110 000 USD для закупівлі обладнання. Кошти закладу – близько 800 тисяч грн, Сарненської міськради – 500 тисяч грн.

Так, серед сучасного обладнання - газоаналізатори, установки для перевірки свічок запалювання, димогенератори, балансувальні вертати, шиномантажні стенди, діагностичні сканери, дископравні верстати, прилади для вирівнювання світла фар, стенди для дагностики форсунок та інше.

Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук відзначив, що наразі організація впроваджує два пілотних проєкти в області – Сарнах і Млинові.

«Наша співпраця із сферою зайнятості в Сарнах демонструє – яким чином проект може працювати в Україні. Переконаний, що сюди будуть приїжджати інші міжнародні партнери та знайомитися з вашим досвідом. Приємно, що нам вдалося у співпраці з Урядом Данії розгорнути потужний проект, який би сприяв вирішенню завдань із забезпечення кваліфікованими кадрами ринки праці України», - наголосив Сергій Савчук.

За словами директора департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Петра Коржевського, люди які навчатимуться в цьому НПЦ зможуть не лише отримати професію, а й можливість започаткувати власний бізнес.

«Велика ідея проекту – знайти людей, які хочуть змінити своє життя, обрати професію, навчитися формувати бізнес-план та отримати на це кошти. За ці кошти купити відповідне обладнання, зареєструватися підприємцем і створити свій бізнес. Двері цього закладу відкритті для всіх людей області, які навчаються і вчать даній професії. Центр має якісне технологічне обладнання, яке не чим не поступається аналогам», - розповів Петро Коржевський.

За матеріалом Рівненської ОДА

#відкриття  #училище 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: