Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Рівному показали "Ковдрочку для яблуньки" від дівчинки з рідкісною хворобою

У Рівному презентували відео на казку "Ковдрочка для яблуньки". Вона про дівчинку в інвалідному візку, яка зв'язала ковдру для яблуні, аби зігріти її взимку, написала семирічна Анастасія Мандзюк. Дівчинка має рідкісну хворобу – спінальна м'язова атрофія і потребує грошей на ліки.

За інформацією видання Суспільне мовлення України.

Відео "Ковдрочка для яблуньки" Анастасія Мандзюк з села Мирогоща Дубенського району зробила разом з творчою командою, аби зібрати гроші на лікування.

"Найбільше мені сподобалося, як я катала кружечку і в мене хом'ячок вийшов. А ще сподобалося, як яблучка впали і їх всіх збирали разом", – розповіла Анастасія Мандзюк.

Анастасія Мандзюк з мамою Ілоною

Зйомки відеоанімації відбувалися за мотивами казки, яку дівчинка написала разом з дитячою письменницею Оленою Медведєвою.

"Історія про дівчинку, яка також пересувалась на інвалідному візочку. Вона зв'язала ковдрочку для яблуньки, щоб зігріти її", – зазначила Олена Медведєва.

Письменниця Олена Медведєва з Анастасією Мандзюк

У Анастасії рідкісна хвороба – спінальна м'язова атрофія. Такий діагноз має близько двохсот людей в Україні, десять з яких живе на Рівненщині.

Зі слів мами Анастасії Ілони, ця хвороба потребує довічного лікування.

"При цьому захворюванні у діток слабнуть усі м'язи повністю, навіть м'язи дихання. Для того, щоб зупинити прогресування хвороби, нам якнайшвидше потрібно давати Насті лікування", – повідомила Ілона Мандзюк.

Один рік курсу лікування коштує майже вісім мільйонів гривень.

"Та сума, яку потрібно сім'ї заплатити, аби придбати ліки, надзвичайно велика. Вона не по кишені для сім'ї Мандзюків. Тому ми в такий спосіб привертаємо увагу суспільства", – зазначила Олена Медведєва.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: