Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Рівному хочуть урятувати зал органної музики


Зал камерної та органної музики Рівненської філармонії може стати справжньою туристичною перлиною Рівного та області.

-  Однак наразі будівля, яка є історичною пам’яткою, потребує реставрації, — каже голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук. - Адже востаннє реконструкція фасаду проводилася тридцять п’ять років тому. Саме відтоді в цій історичній будівлі діє органна зала. Звели ж цю споруду наприкінці дев’ятнадцятого століття. Відтоді в приміщенні діяв костел святого Антонія. Згодом, за радянських часів, у приміщенні відкрили кінотеатр, а у 1987-му - органну залу.

- Унікальність цієї будівлі ще й у тому, що свого часу в її цокольній частині були поховані польські шляхтичі Любомирські. За СРСР крипти поховання перенесли на Дубенське кладовище. Та, мабуть, філармонія тут діє недарма, адже князь Казимир з династії Любомирських був композитором, — розповідає про історію будівлі щойно призначена директор КЗ «Рівненська обласна філармонія» Елеонора Стеценко.

Попри те, що приміщення й досі має по-справжньому величний вигляд, воно нагально потребує реставрації - причому як зовні, так і всередині. Адже зі стін опадає плитка, руйнується фундамент. Всередині приміщення вражене грибком, а в санвузлах у дощові дні одразу протікає каналізація. Немає кондиціонування. Потребують реставрації й унікальні вітражі...

Щоправда, на цокольному поверсі будівлі ремонтні роботи наразі вже проводять власними силами: частину приміщення обробили протигрибковим засобом. Адже до дня Святого Миколая там мають намір відкрити його резиденцію.

-  Ми повинні врятувати будівлю нашої органної зали, - сказав після того, як побував тут, голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук.-  Маємо намір провести обстеження будівлі, щоб мати чітке професійне уявлення, в якому вона стані, виготовити проект на реконструкцію.

Фото Марини СТЕПАНЮК.

Голос України


 

#Кондрачук  #органний зал 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: