Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Млинівському коледжі зуміли поєднати ветеринарію з комп’ютерною інженерією

Не одне покоління наших краян у молодому  віці здобувало фах ветеринарного фельдшера у Млинові. Попри те, що і нині цей навчальний заклад продовжує готувати таких  фахівців, тут, із прицілом на найближче майбутнє, зуміли відкрити сучасну, цікаву і затребувану спеціальність – комп’ютерна інженерія. Попит на неї виявився настільки високим, що в коледжі серйозно задумалися над тим, як уже найближчим часом вдвічі збільшити ліцензійний набір на цю спеціальність. Досвід Млинівського технолого-економічного фахового коледжу (таку назву тепер має цей навчальний заклад) переконує, що нині необхідно постійно розвиватися, реагувати на вимоги часу, інакше втриматися на освітньому ринку буде вкрай складно.

Очоливши Млинівський технолого-економічний фаховий коледж у 2001 році, директор освітнього закладу В’ячеслав Яцкевич відразу взяв курс на модернізацію освітнього процесу, яку неможливо зробити без широкого запровадження інформаційних технологій у процес навчання.
У рамках реалізації цього курсу в 2011 році заклад освіти провів ліцензування спеціальності «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж», яка відповідно до Переліку спеціальностей 2015 року отримала найменування «Комп’ютерна інженерія». Запроваджуючи цю спеціальність, коледж інвестував величезну кількість ресурсів у створення найсучасніших комп’ютерних класів, кабінетів та лабораторій. Це дозволило не тільки відповідно налагодити освітній процес за цією спеціальністю, але й використовувати сучасні інструменти освіти на інших спеціальностях коледжу, які завдяки сучасному обладнанню та інноваційним, інтерактивним методам навчання отримали новий поштовх для подальшого розвитку.


Нині більшість навчальних приміщень коледжу мають сучасний дизайн та меблі, обладнані інтерактивними дошками та мультимедійними короткофокусними і довгофокусними проекторами, а кілька лабораторій вже забезпечені інтерактивними панелями-дисплеями. Завдяки використанню відповідного програмного забезпечення викладачі та студенти мають доступ до 3D сцен і модулів із інтерактивним компонентом та інших мультимедійних програм, які дозволяють зробити візуалізацію освітнього матеріалу реальною та працювати з нею. Для цього ж навчальний заклад придбав 3D принтер та запровадив курс 3D моделювання та друку. Коледж вже також придбав перший квадрокоптер, вивчається питання організації в найближчому майбутньому підготовки операторів цих машин, які використовуються як у сільському господарстві для контролю та аналізу поголів’я худоби чи посівів, в інженерії для обслуговування та контролю за комп’ютерними мережами, так і для захисту нашої Батьківщини.
У рамках STEM освіти в навчальному закладі обладнані дві лабораторії для дистанційного навчання, а всі інші кабінети мають можливості для якісного проведення дистанційного чи змішаного навчання. Щоб уявити розмір інвестицій коледжу в освіту, як приклад, можна навести те, що лише для облаштування однієї такої лабораторії було витрачено на матеріали та обладнання понад мільйон гривень, а всі роботи були виконані власними силами.
Студенти спеціальності «Комп’ютерна інженерія» мають можливість поглибити свої знання з мережевих технологій, кібербезпеки та програмування і підготуватися до майбутньої кар’єри завдяки співпраці коледжу та мережевої Академії Cisco, яка надає студентам комплексне середовище навчання, що дозволяє отримувати знання в будь-який час і в будь-якому місці, самостійно або за підтримки інструктора, на реальному лабораторному обладнанні або в спеціальних програмах-емуляторах. Вже десятки майбутніх комп’ютерних інженерів закінчили різні курси цієї академії та отримали відповідні сертифікати, що суттєво допоможе їм у подальшому успішно працевлаштуватися.


Але навіть найсучасніші засоби візуалізації, чи й віртуальної реальності не замінять практичну підготовку зі справжніми тваринами чи технологіями виробництва продукції тваринництва. У коледжі студенти-ветеринари та технологи мають можливість пройти практичну підготовку у навчальному господарстві освітнього закладу, де для повноцінного практичного навчання є всі види господарських тварин, такі як ВРХ, вівці, кози, свині, всі види птиці, включаючи страусів, куріпок та фазанів, а також сучасне обладнання для переробки молока, діюча навчальна пасіка та обладнання для рибництва.
У найближчому майбутньому лабораторії ветеринарної медицини планується оснастити високочастотними хірургічними апаратами, сучасними біохімічними аналізаторами, апаратами ультразвукового дослідження для обстеження внутрішніх органів як великої рогатої худоби, так і дрібних тварин, що дозволить ще більше поєднати ветеринарну медицину та комп’ютерну інженерію.
– Стратегія розвитку передбачає як удосконалення навчальної бази закладу освіти, для того, щоб студенти коледжу могли здійснити свою мрію, тобто стати високо­кваліфікованими спеціалістами, так і поліпшення умов навчання та проживання студентів. Реалізувати цю стратегію нам допомагає обласне управління освіти та науки, а його керівник Петро Коржевський є нат­хненником нових ідей та підходів в освітній діяльності на теренах області. Є порозуміння щодо сучасних методів підходу до розвитку навчального закладу і з селищним головою Дмитром Левицьким, який сприяє розвитку матеріальної бази закладу освіти.
 Щодо планів на цей рік, то ми хочемо зосередитися на тісному поєднанні теоретичної і практичної підготовки студентів для досягнення кінцевої мети – підготовки високоякісного спеціаліста, – наголосив директор коледжу В’ячеслав Яцкевич.
• Василь Бурченя

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: