Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Ціни на які ліки контролюватимуть на місцях: перелік лік

Як повідомив начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області Сергій Лебедь, у зв'язку з воєнним станом в Україні, обстрілами великої кількості територій, захопленням окремих територій і міст, в тому числі і тих, на яких були розташовані аптечні склади, деякою мірою ускладнилася ситуація щодо постачання лікарських засобів в Рівненську область (зменшилася кількість транспорту, відмова водіїв, ускладнення логістики, зупинка деяких заводів, ускладнення ввезення в Україну лікарських засобів і т. д.).

Тож зараз мова йде про усе можливе для безперебійного забезпечення постачання лікарських засобів в аптечні та лікувальні заклади. Зокрема, протягом останніх днів асортимент аптечних закладів Рівненської області практично відновився до довоєнного рівня.

«Звичайно, що можливе подорожчання лікарських засобів, особливо імпортних, враховуючи вищенаведені фактори, а також зміни курсу валют (суттєве здорожчання долара та євро), - зазначив Сергій Лебедь. - Тому в першу чергу важливо зберегти асортимент лікарських засобів, навіть якщо вони і здорожчали, щоб не лишити населення без необхідних ліків.»

Разом з тим, постановою КМУ від 06.03.2022 року №223 Урядом встановлено контроль за ціноутворенням на життєво необхідні лікарські засоби (антибактеріальні ЛЗ вітчизняного виробництва, нестероїдні протизапальні ЛЗ вітчизняного виробництва та спирт етиловий 96% (антисептичний засіб).

ПЕРЕЛІК лікарських засобів, на які контролюватимуть ціни (натисніть)

У разі суттєвого підвищення цін саме на ці лікарські засоби, що в переліку, громадянам варто звертатися до Держлікслужби у Рівненській області, фахівці якої перевірять інформацію, перевірять правильність встановлення роздрібних цін, та у разі порушень, допущених аптекою, передадуть необхідні матеріали до Держпродспоживслужби для притягнення винних осіб до відповідальності, оскільки саме Держпродспоживслужба наділена правом накладати штрафи за перевищення цін.

Держлікслужба у Рівненській області знаходиться за адресою:

м. Рівне, вул. 16 Липня, 38. 

Або ж телефонуйте:

  • 1553
  • Київстар (096-333-1553)
  • Vodafone (099-333-1553)

#перелік  #ціни 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: