Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Шмигаль розповів, коли слід чекати на послаблення карантину

Пом'якшення карантинних заходів можливе лише з 1 травня при позитивній динаміці захворюваності на коронавірус. Про це на засіданні Уряду повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. 

Україна не зможе дозволити собі два-три місяці сидіти на дивані, тому економіку треба запускати. Це надзвичайно важливе питання. Якщо буде зафіксовано динаміку зниження захворюваності, то лише в травні ми почнемо вести розмову про можливе послаблення карантинних заходів. Це точно не буде зроблено з 14 квітня, як було розповсюджено у деяких фейкових інформаціях, яка розійшлась вчора по інформаційних каналах в Україні. Наголошую, що протягом квітня ми не відступимо від того карантинного режиму, який запроваджений і буде провадитись до встановленого 24 квітня і, можливо, швидше за все буде продовжений до початку травня.  У травні за умов позитивної динаміки ми запустимо економіку за визначеним планом, який буде додатково повідомлений Урядом, прокомунікований, чітко розписаний і кожен буде знати свою роль, час і місце, коли він почне ходити на роботу, повноцінно працювати, які будуть стандарти життя у нас у травні, "масочний" режим, соціальні дистанції, розтермінування в часі робочого часу. Над цими пунктами Уряд працює доволі напружено. Тому країна всі ці речі побачить з перших уст, - сказав прем'єр та закликав не піддаватись різноманітним фейкам щодо послаблення каратину вже у квітні. 

Нагадаємо, на засіданні 1 квітня Уряд прийняв рішення про посилення карантину в Україні. Відповідні обмеження почали діяти вже з 6 квітня. 

Зокрема забороняється: 

– перебувати в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;

– переміщуватися групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;

– перебувати в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;

– відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;

– відвідувати спортивні та дитячі майданчики;

– проводити масові (культурні, розважальні, спортивні, соціальні, релігійні, рекламні та інші) заходи, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

– при собі також необхідно мати документ, який засвідчує Вашу особу. 

Обмеження торкаються і людей, старших за 60 років. Детальніше тут

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: