Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Що робити, щоб не залишитись без світла під час негоди

Білість відключень електроенергії під час негоди стаються через падіння гілок дерев на проводи ліній електропередач. Йдеться не лише про відключення світла, але й загрозу життю людей. Тож куди звертатись, щоб уникнути такої небезпеки?

Нагадаємо, внаслідок сильних поривів вітру, грози та несприятливих погодніх умов, які тривали цими вихідними на Рівненщині, було знеструмлено 340 населених пунктів, 192 лінії електропередач та 690 трансформаторних підстанцій у 4 районах області.

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль переконаний, аби знову не допустити такої ситуації, потрібно чітко відпрацювати алгоритм дій і врахувати всі попередні недоліки.

«Під час засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС особисто доручив головам районів та громад створити відповідні координаційні центри з ліквідації наслідків негоди та укомплектувати їх необхідним обладнанням - додатковим генератором, електропилками та іншим знаряддям», - зазначив очільник області.

Хто відповідальний за обрізку дерев поблизу ліній електропередач? 

Якщо ви помітили небезпечні дерева або гілки - терміново зверніться до органів місцевого самоврядування, у територіальну громаду.

Відповідно до законодавства, догляд за зеленими насадженнями повинні проводити власники землі, на якій вони ростуть.

Зокрема:

  • на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів;
  • на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – відповідні установи, організації, підприємства;
  • на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво – забудовники чи власники цих територій;
  • на безхазяйних територіях і пустирях – місцеві органи самоврядування;
  • на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

Страхування помешкань від надзвичайних ситуацій

Також мешканці Рівненщини можуть користуватись страхуванням помешкань від негоди, аби заздалегідь захистити свої оселі. Договір страхування забезпечує повний захист у разі пошкодження або знищення майна через пожежі, стихійні лиха, вибухи, аварії водопровідних і каналізаційних систем, неправомірні дії третіх осіб та інші непередбачувані події. Страхова компанія бере на себе зобов'язання відшкодувати суму, яка зазначена у договорі страхування. Укласти такий договір можна у будь-якій страховій компанії.


Рівненська ОДА

#електропостачання  #негода  #РОДА 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: