Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Рівненщина унікальна: кам’яні гіганти і дикий мед

77 сіл, 8 міст й понад півтисячі кілометрів. Для щастя, справді, іноді достатньо двох коліс. А Україну та її прекрасних людей для себе можна відкривати безкінечно.

Джерело ТСН.

Кам'яні валуни серед лісу в розмір будинків та ремесло збирати дикий мед так, як це було тисячу років тому - усе це і не лише бачив кореспондент ТСН Сергій Моргун, який уже тиждень разом з оператором Даніелем Коссаковським подорожує українським Поліссям, на велосипеді.

Аби проїхати 555 кілометрів українським Поліссям. Вже були старовинні костели, затоплені кар’єри, білі гори, нечуваної краси озера та заплави. На останок  – Полісся містичне.

Випадкова зустріч дозволила не крутити педалі, сотню кілометрів підвезли із комфортом. Тож до Блажево встигли на день раніше. «Табличка у населеному пункті відсутня, але ми знаємо, що ми там де потрібно, і їдемо до Івана Наумича», - розповідає Сергій.

Це чоловік, який вміє добувати дикий мед і ділиться своїм секретом на камеру. Збирають дикий мед глибоко в лісі. Те, що всі звикли звати – вулик, тут має назву борть. З себе являє велетенський шмат колоди, в якій видовбують середину, і інструментом – пішнею, її закріплюють на дереві. Щоб показати Іван Наумич лізе вгору, у свої майже 70. «Дикий мед надзвичайно корисний. Людина не вмішується ні в що, бджоли самі прилетіли, самі будують», - розповідає чоловік.

Їм головне не заважати і захистити борть від гризунів. За сезон з такого бортя можна зібрати відро-півтора меду.

Крім меду бджоли ще й рятують ліс, бо ті дерева, де є борті, ніхто не чіпає.

Далі шлях лежить до села Кам’яне, яке досить віддалік від населених пунктів, і огорнуте густим лісом. Для когось це просто гарне місце, а для інших - це місце сили. Гігантські валуни стрічають ніби сторожі. Кути усі обтесані, боки обросли мохом. Місцеві тут ніколи не кричать, не смітять, і ставляться до каменів з повагою. «Це камінь, який розломився у наслідок боротьби сил добра та зла.. Більша частина - Божа, бо добра на світі більше», - розповідає краєзнавець Юрій Халіманчук.

Тут вірять, пройшовши крізь щілину можна омолодитися. За легендою, зробивши три кроки Господь відштовхнувся і повернувся на небо. І вірити чи ні, то вже справа кожного. Але те, що це місце віє чимось особливим, беззаперечно.

Звідси до Києва 200 кілометрів, завтра поїдемо потягом. Вертаємось із цілим причепом нового досвіду. 77 сіл, 8 міст й понад півтисячі кілометрів. Для щастя, справді, іноді достатньо двох коліс. А Україну та її прекрасних людей для себе можна відкривати безкінечно.

 

#подорож  #Історії з коліс  #борть 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: