Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ ПОНЕДІЛОК

Отож першим у графіку перебування Віктора Януковича на Рівненщині став обласний онкодиспансер, на базі якого було відкрито центр променевої терапії. 

Нове дороговартісне обладнання, на якому відтепер діагностуватимуть онкохворих, для Рівненщини придбав фонд Ріната Ахметова “Розвиток України” в рамках проекту “Рак виліковний. Своєчасна діагностика і лікування онкологічних захворювань”. Це передбачено в умовах Меморандуму про співпрацю, який за кілька місяців до цього підписав голова облдержадміністрації Василь Берташ із фондом. Відтак у медзакладі  встановлено лінійний прискорювач, сучасний комп’ютерний томограф та інше обладнання для проведення променевої терапії і діагностики раку. На базі високотехнологічного обладнання в диспансері створено регіональний центр променевої терапії, де лікуватимуть злоякісні новооутворення фотонами та електронами високих енергій.

В усьому світі це принципово новий метод сучасного лікування онкопатології. У той же час реалізація проекту була б неможлива без підтримки та сприяння обласної влади. Зокрема, коштом обласного та Державного бюджетів було проведено реконструкцію приміщення під центр та упорядковано прилеглу територію онкодиспансеру.

Глава держави разом із головою облдержадміністрації Василем Берташем та головним лікарем онкодиспансеру Григорієм Максим’яком перерізав символічну стрічку перед входом до нового центру променевої терапії. Президент України подякував місцевій владі, лікарям, будівельникам, інвесторам – усім, хто долучився до зведення центру.

 — Відкриття цього центру вчергове показує, що коли ми разом, коли об’єднуємо зусилля, ми можемо досягати результатів, – наголосив Віктор Янукович. Він відзначив, що нове обладнання, встановлене в центрі, є унікальним, а високий рівень підготовки фахівців, які тут працюватимуть, врятує здоров’я тисячам пацієнтів.

До речі, у центрі променевої терапії зможуть лікуватися не лише жителі Рівненщини, а й пацієнти із сусідніх областей. Адже з 8 областей західної України лінійний прискорювач дотепер був лише у Львові. Променевої терапії на лінійному прискорювачі на Рівненщині щороку потребують 2,5-3 тисячі хворих. Загалом за рік у центрі проходитиме курс лікування до 7 тисяч пацієнтів. Всього ж на Рівненщині майже 18 тисяч онкохворих, і щороку, констатують медики, їх стає все більше.

Президент, як і годиться Главі держави в таких випадках, приїхав на Рівненщину з подарунком. Віктор Янукович вручив головному лікарю онкодиспансеру сертифікат на десять інфузоматів загальною вартістю 135 тис.грн. Це обладнання дозволить вдосконалити проведення процедури хіміотерапії.

 

Анатолій ЗАБОЛОТНИЙ, директор фонду «Розвиток України»:

– Відкриття центру стало можливим завдяки розвитку приватно-державного партнерства. Мало хто вірив, що до вересня він запрацює. Фонд у проект вклав понад 22 мільйони гривень для придбання лінійного прискорювача та комп’ютерного томографа. Для нас важливе багаторічне партнерство, не просто придбати і встановити обладнання. Сюди входить навчання спеціалістів, які працюють на обладнанні. Наше завдання, щоб звідси йшли наукові публікації, була налагоджена система якості лікування. Через півроку проведемо зріз, щоб вивчити, які корекції потрібно, щоб зробити лікування ще більш досконалим. Загалом фонд планує вкласти в онкологію понад 300 млн. гривень.

 

Григорій МАКСИМ’ЯК, головний лікар онкодиспансеру:

– Обладнання високотехнологічне, яке вимагає спеціально підготовленого персоналу. У даному випадку в нас працюють інженери-фізики – фахівці з ядерної енергетики, які проводять планування променевої терапії. Процес цей дуже складний, ємкий та відповідальний. Адже завдання інженера-фізика – вирахувати все так, щоб під час сеансу променевої терапії не пошкодити життєво-важливі органи і направити промінь на саму пухлину. Молоді інженери-фізики пройшли стажування в київському онкоцентрі.

За словами Григорія Максим’яка, на комп’ютерному томографі буде обстежуватися майже 30 чоловік на день, а на лінійному прискорювачі — майже 60 пацієнтів. До складу обладнання входить високоенергетичний лінійний прискорювач, 16-тизрізовий комп’ютерний томограф, комплект обладнання для позиціювання та іммобілізації пацієнта, дозиметрії та ін. Загальна вартість обладнання складає 22,2 млн. грн. Додатково Фонд забезпечує модернізацію обладнання для контактної променевої терапії диспансеру. Апаратура нова і сучасна. Те, що такий апарат, як лінійний прискорювач, відтепер буде ще й у Рівному — це результат об’єднання спонсорських і державних коштів. 

 

Юрій КІЧАТИЙ, голова обласної ради:

– Президент України дуже задоволений побаченим. Віктор Янукович відзначив злагоджену роботу влади на місцях, яка працює, як єдина команда. Те, що ми в найкоротші строки відкрили на Рівненщині одразу два важливих об’єкти, – центр променевої терапії та культурно-історичний комплекс «Пересопниця», на думку Президента, свідчить про значні зрушення в галузі медицини на Рівненщині та у відродженні духовності нашого краю.

Зі свого боку влада області взяла на себе зобов’язання в подальшому опікуватися цими об’єктами. Зокрема, за рахунок обласного бюджету ми реконструювали приміщення для центру променевої терапії і утримуватимемо 22 штатні одиниці персоналу. Та головне, що для пацієнтів центру послуги будуть безкоштовними.

 

Пересопницьке Євангеліє посприяло відродженню села

А вже через годину авто Президента зупинилося у селі Пересопниця Рівненського району. З нагоди 450-річчя Пересопницького Євангелія тут відбулося відкриття культурно-археологічного центру «Пересопниця». Участь у святкуванні взяли також державні високопосадовці, іноземні делегації, голови ряду обласних рад та облдержадміністрацій, керівництво Рівненщини, депутати обласної ради, громадськість.

 Глава держави, звертаючись до присутніх, зазначив, що урочистості відбуваються на землі, «де Іван Федоров створив Острозьку Біблію і Буквар, а Мелетій Смотрицький – Граматику. Маючи у своєму національному спадку такі священні скарби, Україна успішно крокує шляхом духовного відродження», - підкреслив Президент.

Президент зазначив, що Пересопницьке Євангеліє - безцінне джерело для істориків та мистецтвознавців, яке надихало до сумлінної праці не одне покоління українських державотворців, громадських діячів, науковців. Ця книга є духовним і моральним дороговказом українців. Віктор Янукович подякував усім причетним до відродження історичної пам’ятки та висловив переконання у важливості благородної місії - розвивати культуру та духовність.

Після церемонії відкриття культурно-археологічного центру «Пересопниця» Президент України ознайомився з його експозицією та поспілкувався з людьми, які прибули на свято.

Тим часом для тих, хто приїхав на ювілей Першокниги, обласна влада влаштувала низку святкових заходів. Зокрема відвідувачі комплексу змогли побачити копію Пересопницького Євангелія, ознайомитися з експозицією, яка відтворює історію створення та дослідження Першокниги, на якій присягають на вірність народові президенти України. Місцеві археологи підготували до ювілею виставку предметів старожитності, які вдалося віднайти у ході розкопок на території сучасної Пересопниці, вік яких датується ХІІ-ХІІІ ст.

Крім того, усі райони Рівненщини взяли участь у фестивалі поліської кухні, а шанувальники середньовічної історії мали змогу побачити військово-історичну реконструкцію біля фортифікаційної споруди, показові бої та обладунки.

Водночас, як зауважив голова обласної ради Юрій Кічатий, відкриття Культурно-археологічного комплексу «Пересопниця» - подія не одного дня. Адже з його появою місцева громада отримала поштовх для подальшого розвитку свого населеного пункту. Чимало вже зроблено - до ювілею Першокниги сюди провели газ, відремонтували дорогу, об’єкт має чималий туристичний потенціал. І, без сумніву, на думку голови ради, Пересопниця стала іще одним культурно-історичним центром, який прославить нашу область.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: