Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Потерпілими у «реабілітаційних» центрах визнані 90 утримуваних осіб

Про це сьогодні під час брифінгу повідомив заступник начальника ГУНП в Рівненській області – начальник слідчого управління Олександр Панасюк

Безпосередньо на території Рівненської області функціонувало п’ять центрів (на Тернопільщині — ще один), які позиціонували себе як громадська організація релігійного спрямування, яка нібито надавала послуги щодо лікування від нарко- та алкозалежності.

Пацієнтами цих центрів стали особи, які мали таку залежність, серед яких безхатьки. Всі особи потрапляли сюди після попереднього завдатку родичів у розмірі орієнтовно вісім тисяч гривень. Подальша місячна оплата становила від 5-12 тисяч.

Встановлено, що у будинках, які орендували зловмисники, були відсутні віконні та дверні ручки. У деяких так званих центрах існували спеціальні кімнати без вікон, освітлення, меблів (окрім стільчика) і будь-яких засобів гігієни, куди поміщались особи орієнтовно від трьох до семи днів. А в цілому «пацієнти» там знаходилися від півроку до року.

Відомі випадки втечі із центрів, натомість жодна особа офіційно не була «виписана».

З місця події поліцейські вилучили знаряддя злочину, зокрема об’ємні дерев’яні предмети, які обмежували волю пацієнтів, шляхом кріплення на шиї.

Усі зловмисники не були фахівцями в галузі медицини та жодних підтверджуючих документів чи ліцензій ніхто не мав.

Після спецоперації усіх родичів осіб, які перебували у центрах, поліцейські повідомили про злочинні дії працівників. Оскільки окремі утримувані особи мали видимі тілесні ушкодження, на місце викликали «швидку», яка доставила їх у медзаклад. Певна кількість «пацієнтів» залишили «центри» самостійно, а окремих громадян забирали рідні.

Не підтверджені факти:

-                      примусове утримання осіб, які не потребували лікування та не були алко- чи наркозалежними.

-                      ґвалтування осіб жіночої статі;

-                      смертність утримуваних осіб у центрах.

Відділ комунікації поліції Рівненської області

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: