Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Папуги живуть у кабінеті директора: як обігрівають тварин у зоопарку Рівного в умовах відключення світла

Загалом у зоопарку – дві сотні видів тварин – понад тисяча особин

У кабінеті директора рівненського звіринцю тепер живуть папуги. Ари та какаду розмістились у трьох клітках. Керівника на місці немає, замість нього – птахи. Уважно спостерігають за кожним.

Джерело 5 канал.

"Ось тут у нас живе Пєтруша, хороший хлопчик, тут Марік, зеленокрилі ара, а там жовтоблакитний ара – Люся", – показує заступниця директора рівненського зоопарку Ірина Оліферук.

Цей кабінет для птахів обрали недарма. Тут світло й тепло. Екзотичні переселенці мешкають тут уже понад тиждень – після чергової атаки рашистів на енергетичні підприємства країни.

"Раніше ари жили у будиночку, де електрообігрів виключно, на жаль, забезпечити електрообігрів зараз ми їм не можемо, тому було прийнято рішення переселити сюди", – каже Ірина.

Щоби врятувати птахів від холоду, мешканцями звіринцю заселили й інші кабінети адмінбудівлі. Загалом у зоопарку – дві сотні видів тварин – понад 1000 особин. Значна частина – теплолюбні й раніше жили у будиночках з електрообігрівом. Тепер їх розмістили у 4 приміщеннях, де організували альтернативне опалення.

 

"У нас є чотири пункти незламності – ми їх так називаємо. Це місця, де у нас є твердопаливні котельні і ми туди підключаємо електрогенератори і там буде тепло", – розповідає заступниця директора зоопарку.

У будинку тапіра тепер своєрідний Ноїв ковчег. Замість 5 видів тварин, тут мешкають 11.

У цьому будиночку встановили твердопаливний котел. За потреби є можливість під'єднати генератор. У приміщенні, де був басейн, зробили невеличкі клітки, і тепер там живуть кенгуру, марабу і журавлі. Тварин максимально потіснили. Все заради того, аби їм було тепло.

"Якщо люди можуть себе вдягнути, то тварини ні, і вони цього не розуміють. Виняток – людиноподібні примати", – зазначає Ірина Оліферук.

На другому поверсі мешкають різні види приматів. Капуцини, лемури та мавпи. Нині у них обід.

Щоби підтримувати у приміщенні тепло, у котел треба цілодобово підкладати дрова. Генераторів на всіх не вистачає.

"У зоопарку є 4 генератори, треба ще мінімум три. Щоб пережити зиму. Бо маємо кухню, де готують корми. А також є звірі, яким потрібна не таке сильне температура, але коли на вулиці буде -10, то їм потрібен буде обігрів", – пояснює пані Ірина.

Звірі, які холоду не бояться – тигри, вовки, яки, верблюди, певні види приматів – мешкають у вуличних вольєрах. Тим часом, працівники зоопарку готуються працювати у критичних умовах – поповнюють запаси дров та палива. Сподіваються і на допомогу небайдужих у придбанні генераторів. Переконані – зиму переживуть, а навесні чекають на поповнення звірів.

#зоопарк  #історії 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: