Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Офіційні зустрічі, спілкування з діаспорою: триває робоча поїздка голови облради до США

Голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук та міський голова Рівного Олександр Третяк  перебувають у робочій поїздці в США, представляючи Рівненщину у складі української делегації, до якої входить понад 20 народних депутатів та представників місцевої влади.

Представники Рівненщини перебувають у Сполучених Штатах на запрошення Українсько-Американського Дому з метою участі у щорічному заході «Ukrainian Fair». Наразі вони вже взяли участь у низці заходів та провели  зустрічі з сенаторами, керівниками штату Каліфорнія, мерами міст.

У перший день візиту відбулася зустріч з мером міста Федерал Вей (штат Вашингтон) Джимом Фереллом, а також з керівником місцевої поліції Енді Хваном.

У перший день візиту відбулася зустріч з мером міста Федерал Вей (штат Вашингтон) Джимом Фереллом, а також з керівником місцевої поліції Енді Хваном.

Зустрілися представники делегації і з Членом Ради Округу Кінг, колишнім сенатором штату Вашингтон Пітом вон Райтбауером, якому Сергій Кондрачук вручив почесну відзнаку обласної ради. Як зазначив голова облради, свого часу Піт вон Райтбауер зробив фундаментальний внесок у рішення свого штату щодо визнання геноцидом Голодомору 1932-1933 років в Україні. Також він є автором інших  важливих резолюцій, які стосувалися України.

Знаковою для української делегації стала зустріч з Куртом Волкером - спеціальним представником Державного департаменту США з питань України (2017-2019), який і зараз активно підтримує нашу державу.

- Без перебільшень, Курт Волкер є особливим другом України. Тому надзвичайною честю була змога потиснути йому руку та відверто поспілкуватися з людиною, яка впродовж тривалого часу на найвищому міждержавному рівні допомагала нашій країні у боротьбі з агресором. Цікаво було почути його бачення нинішніх подій в Україні, а також прогнози щодо майбутнього у контексті російсько-української війни, - зауважив Сергій Кондрачук.

У ході візиту наші земляки мали й низку зустрічей з представниками української діаспори, які тісно єднаються між собою та всіляко підтримують Україну.

Українська делегація взяла участь у фестивалі української культури в Сакраменто, який щороку гуртує тисячі українців. Цьогоріч він був присвячений 30-й річниці Незалежності.

- Перебуваючи на фестивалі, почувався ніби вдома, адже оточували нас українські серця, незважаючи на те, що чимало з присутніх народилися уже не в Україні, а в Сполучених Штатах. Але наша держава тому й існує, що її народ має потужну національну пам'ять. Можна жити в Україні і при цьому не відчувати себе українцем, а можна жити за тисячі кілометрів від національної держави і завжди пам'ятати, хто ти, чий син, яких батьків, - вважає Сергій Кондрачук.

Про налагодження співпраці на регіональному, місцевому рівнях йшлося під час зустрічі з сенатором штату Каліфорнія Біллом Доддом. Як наголосив Сергій Кондрачук, така співпраця має бути взаємною. І якщо українська сторона зацікавлена мати тісні контакти з країною з найсильнішою світовою економікою, то влада США повинна зважати на інтереси численної української діаспори, представники якої працюють та сплачують податки в Сполучених Штатах, беруть участь у виборах. І саме наша діаспора має стати тим ланцюгом, який ще тісніше об’єднає  Україну та Сполучені Штати Америки.

Вчора українська делегація завершила свою роботу у Каліфорнії. Наступні кілька днів вона перебуватиме у Вашингтоні, де заплановані зустрічі з конгресменами, представниками міністерства торгівлі США та іншими посадовцями.

Рівненська обласна рада

#поїздка  #Кондрачук 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: