Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Обережно, аферисти!

Поліція охорони застерігає: обережно, аферисти!

Під час війни шахраї намагаються вигадати якомога віртуозніші методи ошукування громадян. Аби застерегти українців, наводимо кілька реальних випадків шахрайських дій.

1. Оголошення про оренду житла.

Ошуканці пропонують людям в оренду житло, можуть пред’являти навіть фотографії приміщення. Далі висувають умову: обов’язкова передоплата. Після отримання коштів на кратку, просто безслідно зникають. Що робити? Обов’язково перевіряйте особу орендодавця, за можливості – документи. Спробуйте дослідити його активність у мережі, відгуки, коментарі. Розпитуйте детально про зручності житла, домовтесь про огляд. Не надсилайте кошти стороннім неідентифікованим особам.

2. Благодійна допомога.

Так, на жаль, шахраї не нехтують і таким видом обману. Вони створюють фейкові сайти та сторінки у соціальних мережах для збору коштів. Такий контент може бути вміло заповнений, з детальним описом та помпезним лозунгом: «Допоможи армії», абощо. Перш ніж перераховувати кошти, перевірте всю інформацію про благодійників: склад групи, термін провадження діяльності, досягнення. Надішліть лист з проханням роз’яснити інформацію, яка вас цікавить.

3. SMS-повідомлення про грошову допомогу.

Аферисти надсилають абонентам мобільного зв’язку повідомлення про грошову допомогу з текстом: «Vam narahovano Groshova dopomoga PB24 6500». Також там вказане посилання, в якому начебто вказана детальна інформація. Застерігаємо, в жодному разі не переходьте за вказаним посиланням.

Поліція охорони Рівненщини


 

#шахраї  #102 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: