Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Найпрозоріше виробництво має свої секрети

Тому своє професійне свято – День скловиробника - колектив зустрічає з новими планами на майбутнє, новими надіями і сподіваннями. Працівники товариства недаремно гордяться досягненнями у своїй галузі. Їх підприємство має авторитет і визнання не тільки в Україні, а й за кордоном, про що свідчить великий відсоток експорту та співпраця з  всесвітньо відомими замовниками.

 «Ми багато очікуємо від своєї команди»

Як переконаний генеральний директор ПрАТ «Консюмерс-Скло-Зоря» Жан-Андре Барбоза, вагома складова успіху - амбітність та професіоналізм, які притаманні його співробітникам.

- У нас відмінний колектив, дуже хороші люди, справжні професіонали, - підкреслює Жан-Андре. – Завдячуючи вдало сформованій команді, наше підприємство є лідером в Україні і за якістю, і за інноваціями.

В цілому виробництво скляної тари у Зорі працює вже сорок років. Незважаючи на складне економічне становище останніх років, воно не тільки не втратило своїх позицій, а й, навпаки, змогло адаптуватися до зміни технологій, до вимог сучасного ринку.

- Ми маємо хороші перспективи як в Україні, так і за кордоном.  Якість нашої продукції усім відома, «якість» наших людей також всі знають, - посміхається пан Барбоза. -  Так, мені пощастило, що група компаній Saint-Gobain, і  в тому числі Verallia,  вийшли на ринок України. Тут я знайшов високопрофесійну команду, з якою можна працювати, можна і завод розвивати, і розширювати асортимент продукції. У цьому році ми досягли значних успіхів, сподіваємося, що наступного року досягнемо ще більшого.

Хоча Жан-Андре Барбоза працює у Зорі недавно, він вже встиг оцінити роботу свого колективу. Керівник не втомлюється повторювати, що люди, які так відповідально ставляться до своїх обов’язків, – головне надбання і для нього, і для успішної роботи товариства. Професійне свято ж стало ще одним приводом, щоб підтримати і оцінити свою команду.

- Я хочу усіх привітати із Днем скловиробника. Verallia, група компаній Saint-Gobain, і я дуже задоволені роботою колективу. Ми багато очікуємо від нього, тому що від наших людей дійсно можна багато очікувати. У цьому році працівники підприємства показали, як може розвиватися і працювати команда, щоб досягати серйозних результатів. Думаю, що ми на шляху до ще кращих показників як для фірми загалом, так і для заводу зокрема. Я бачу, що тут і праця, і професіоналізм високого рівня.

Вимоги українського ринку найскладніші

Якість та впровадження інновацій залишаються для  «Консюмерс-Скло-Зоря» головними прерогативами і на майбутнє.

- У цьому році ми піднялися на  вищу сходинку  порівняно з минулими роками, - продовжує генеральний директор. – Зараз наше скло оцінюється на рівні найкращих європейських заводів. Про це знають і українські партнери, і  клієнти престижних міжнародних компаній, які займаються випуском алкоголю та харчових продуктів. Завдяки цьому ми маємо змогу працювати зі світовими лідерами. Стосовно інновацій можу сказати, що кількість наших нових проектів, у які насамперед входить новий дизайн скловиробів та прогресивна технологія виготовлення скла, у цьому році набагато більша, ніж рік назад, але, звичайно, набагато менша, ніж буде у наступному році. У нас дуже амбітні плани. Ми знаємо, що замовник стає все більш вимогливим, тому нам щоразу необхідно пропонувати клієнтам новий дизайн. Втілення інновацій – основна складова процесу виробництва. Ми постійно йдемо в ногу з часом. Адже у нас замовляють продукцію і українські лідери алкогольної промисловості, такі як «Nemiroff», «Національні алкогольні традиції», «Кримська горілчана компанія», й усім відомі закордонні компанії  «Pernod Ricard», «Heinz», «Kraft». І вони, і ми задоволені співпрацею. Для клієнтів товариства важлива не тільки якість, а й ексклюзивність продукції. Як не дивно, але саме вимоги українського ринку вважаються найскладнішими у виконанні.

- Ексклюзиву ми робимо багато, - продовжує співрозмовник. - Зараз клієнти не люблять стандартного дизайну, хочуть, щоб він був особливим. Це для них важливо. Ми йдемо назустріч кожному замовнику, створюючи неповторну тару. Україна - це один із небагатьох світових ринків, де котируються найбільш важкі у виконанні пляшки. Повірте, це правда, ми маємо досвід праці на багатьох ринках світу і можемо порівняти. Тому зараз набагато більше уваги, ніж раніше, надаємо розробці складних за дизайном пляшок,  це цікаво для нас і важливо для клієнта. Звичайно, я не можу розкривати всі деталі, тому що інновація - це також трішки секрет. Ви все побачите на власні очі, коли продукція наших замовників стоятиме на полицях магазинів.

Дотримання стандартів для керівництва підприємства – не проблема. Як переконаний генеральний директор, це лише спосіб підтвердження того, що виробництво контролюється і продукт має відповідну якість. Найважливіше ж – сам процес.

- У нас вже є  сертифікати управління якістю ISO 9001:2008 та впливом на навколишнє середовище ISO 14001:2008, а незабаром, думаємо, буде також сертифікація OHSAS (безпека праці). Сертифікація підтверджує здатність компанії якнайкраще задовольнити потреби своїх клієнтів, підштовхує до постійного вдосконалення виробничого процесу, досягнення найвищих світових стандартів.

Я працюю в Україні чотири роки, - завершує розмову Жан-Андре Барбоза, - до цього був генеральним директором групи компанії Saint-Gobain “Будівельні матеріали у Києві”. Керувати «Консюмерс-Скло-Зоря» розпочав у вересні минулого року. Зачарований вашою природою, людьми та їх ставленням до праці, але вважаю, що і Рівненський регіон також може гордитися, що має такий завод. У нього є дуже хороші перспективи на майбутнє.

Бухгалтери варитимуть скло?

Професійне свято колектив зустрічає по-сімейному. Ще за тиждень до цього дня на завод почали приходити маленькі екскурсанти – діти працівників підприємства. Знайомство з професією батьків – хороший спосіб змалечку привити любов до таємничого дійства зі склом.

- Розпочинаючи з вівторка, ми організували екскурсії для діток наших працівників, щоб вони мали змогу  побачити, де працюють їхні батьки, дізнатися, звідки береться скло, з чого воно народжується, в яких умовах виробляється, - розповідає менеджер з персоналу ПрАТ «Консюмерс-Скло-Зоря» Тетяна Соколова. - Такі візити доповнювалися поясненнями, розповідями про історію заводу, оглядом самого процесу. Діти мали змогу побачити і навіть доторкнутися до сировини, з якої виробляється скло, відвідати лабораторію. Потрапили вони і в саме серце заводу – виробничі цехи, звичайно, отримавши всі необхідні засоби індивідуального захисту, бо у нас там і шумно, і досить небезпечно.  Ми вжили всіх заходів, щоб мінімізувати будь-які ризики.

Екскурсії маленьких відвідувачів тривали цілий тиждень, а основне святкування відбудеться у п’ятницю.

Цей день почнеться з привітання директора. Ми зберемо працівників заводу, організуємо також виставку дитячих малюнків, які вони намалювали після відвідин підприємства. Після обіду відбудеться урочисте відкриття музею заводу, який заснували у цьому році. Ще один цікавий проект, запланований на цей день, – ряд наших працівників, які не працюють на виробництві, матимуть можливість отримати цей досвід. Тобто, бухгалтери, фінансисти, спеціалісти з відділу постачання спробують попрацювати у виробничих цехах, пройшовши перед тим інструктаж щодо роботи зі скловидувною машиною, на інспекційних машинах, чи навіть спробують себе у якості скловарів. Звичайно, під наглядом спеціаліста. У нас працюють люди, які захоплюються магією скла, віддані своїй справі, тому для них це буде цікаво.

Фінальне дійство, звичайно, розпочнеться увечері - фуршет у готельно-розважальному комплексі «Скольмо», конкурси, призи, танці та частування.

• Підготувала Неля Заболотна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: